Sosna górska 'Little Goldstar'

Sosna górska 'Little Goldstar' Pinus mugo 'Little Goldstar'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Pinus mugo 'Little Goldstar'
Spotykana także pod nazwą 'Little Gold Star' karłowa odmiana o kopułkowatym pokroju, dorastająca w ciągu 10 lat do 40 cm wysokości i 70 cm szerokości. Charakteryzuje się zmiennym zabarwieniem igieł, które wiosną i latem są jasnozielone, natomiast jesienią, po pierwszych przymrozkach, stają się intensywnie złotożółte i utrzymują ten kolor aż do wiosny.
Bardzo efektowna odmiana, szczególnie zimą zdobiąca każdy ogród lub rabatę. Jaskrawo żółty kolor igieł wyraźnie odróżnia się od zieleni większości iglaków, bardzo ładnie komponuje się także ze śniegiem. 'Little Goldstar' nie ma dużych wymagań glebowych, dobrze rośnie na przeciętnej, a nawet na słabej, piaszczystej glebie. Preferuje lekko kwaśny odczyn podłoża i dobrze nasłonecznione stanowisko. Odmiana w polskich warunkach jest w pełni mrozoodporna.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Little Goldstar'

Sosna górska 'Little Goldstar'

Pinus mugo 'Little Goldstar' Spotykana także pod nazwą 'Little Gold Star' karłowa odmiana o kopułkowatym pokroju, dorastająca w ciągu 10 lat do 40 cm wysokości i 70 cm szerokości. Charakteryzuje się zmiennym zabarwieniem igieł, które wiosną i latem są jasnozielone, natomiast jesienią, po pierwszych przymrozkach, stają się intensywnie złotożółte i utrzymują ten kolor aż do wiosny. Bardzo efektowna odmiana, szczególnie zimą zdobiąca każdy ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »