Sosna bośniacka 'Horák'

Sosna bośniacka 'Horák' Pinus heldreichii 'Horák'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus heldreichii 'Horák'
syn. Pinus leucodermis 'Horák'
Czeska odmiana, wyselekcjonowana około 1960 r. przez L. Horákovą. Charakteryzuje się regularnym pokrojem i bardzo gęstą stożkową lub jajowatą koroną. Rośnie powoli, u młodych drzew roczne przyrosty nie przekraczają 15-20 cm, ale po wielu latach może dorosnąć nawet do 10 m wysokości i kliku metrów szerokości. Igły ciemnozielone, długie, cienkie, gęsto wyrastające z pędów i są jakby nastroszone. Dekoracyjna także z szyszek, które licznie pojawiają się na dorosłych drzewach. Młode szyszki są bardzo dekoracyjne, purpurowe lub ciemnofioletowe, dojrzewają w ciągu dwóch lat.
Bardzo dekoracyjna odmiana, ozdobna przede wszystkim z regularnego kształtu i bardzo gęstego pokroju, podkreślonego jeszcze przez nastroszone igły. Polecana jako samotnik i do sadzenia w grupach w ogrodach i parkach, a także w zieleni miejskiej i osiedlowej. Sosna bośniacka 'Horák' dobrze znosi warunki miejskie, preferuje glebę średnio żyzną i umiarkowanie wilgotną, znosi okresową suszę, źle reaguje na nadmiar wilgoci. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, osłoniętym.

Napisz swoją recenzję

Sosna bośniacka 'Horák'

Sosna bośniacka 'Horák'

Pinus heldreichii 'Horák' syn. Pinus leucodermis 'Horák' Czeska odmiana, wyselekcjonowana około 1960 r. przez L. Horákovą. Charakteryzuje się regularnym pokrojem i bardzo gęstą stożkową lub jajowatą koroną. Rośnie powoli, u młodych drzew roczne przyrosty nie przekraczają 15-20 cm, ale po wielu latach może dorosnąć nawet do 10 m wysokości i kliku metrów szerokości. Igły ciemnozielone, długie, cienkie, gęsto wyrastające z pędów i są jakby ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »