Sosna bośniacka 'Den Ouden'

Sosna bośniacka 'Den Ouden' Pinus heldreichii 'Den Ouden'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus heldreichii 'Den Ouden'
syn. Pinus leucodermis
Odmiana karłowa, dorastająca po 10 latach do ok. 1 m wysokości, o krzaczastym, szeroko kolumnowym pokroju. Dość długie, żywozielone szyszki. Ozdobna także z dużych, brązowogranatowych szyszek, które licznie pojawiają się już na młodych roślinach.
Bardzo dekoracyjna odmiana, pięknie prezentująca się w każdym ogrodzie, zarówno jako samotnik, jak i w kompozycji z innymi krzewami iglastymi, zwłaszcza niskimi lub płożącymi. Wyjątkowo dobrze wygląda posadzona w rzędzie, gdy tworzy luźny szpaler. Doskonale sprawdza się także na skalniakach i wrzosowiskach. Wymaga stanowiska słonecznego i przepuszczalnej, średnio żyznej gleby.

Napisz swoją recenzję

Sosna bośniacka 'Den Ouden'

Sosna bośniacka 'Den Ouden'

Pinus heldreichii 'Den Ouden' syn. Pinus leucodermis Odmiana karłowa, dorastająca po 10 latach do ok. 1 m wysokości, o krzaczastym, szeroko kolumnowym pokroju. Dość długie, żywozielone szyszki. Ozdobna także z dużych, brązowogranatowych szyszek, które licznie pojawiają się już na młodych roślinach. Bardzo dekoracyjna odmiana, pięknie prezentująca się w każdym ogrodzie, zarówno jako samotnik, jak i w kompozycji z innymi krzewami ...