Świerk kłujący 'Saint Mary's Broom'

Świerk kłujący 'Saint Mary's Broom' Picea pungens 'Saint Mary's Broom'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea pungens 'Saint Mary's Broom'
Pochodząca od czarciej miotły odmiana o krótkich, sztywnych, kłujących igłach w kolorze niebieskozielonym. Rośnie powoli, mocniej rozrastając się na boki niż w górę. Po 10 latach zwykle osiąga ok. 60 cm wysokości i 80 cm szerokości.
Pięknie prezentuje się na rabatach, zwłaszcza w towarzystwie roślin o intensywnie zielonym lub żółtym kolorze. Polecana do ogrodów skalnych i wrzosowych, może być także uprawiana w pojemnikach. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne i lekko kwaśne. Znosi zanieczyszczenia powietrza. Odznacza się bardzo dobrą mrozoodpornością.

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Saint Mary's Broom'

Świerk kłujący 'Saint Mary's Broom'

Picea pungens 'Saint Mary's Broom' Pochodząca od czarciej miotły odmiana o krótkich, sztywnych, kłujących igłach w kolorze niebieskozielonym. Rośnie powoli, mocniej rozrastając się na boki niż w górę. Po 10 latach zwykle osiąga ok. 60 cm wysokości i 80 cm szerokości. Pięknie prezentuje się na rabatach, zwłaszcza w towarzystwie roślin o intensywnie zielonym lub żółtym kolorze. Polecana do ogrodów skalnych i wrzosowych, może być także ...