Świerk kłujący 'Omega'

Świerk kłujący 'Omega' Picea pungens 'Omega'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Picea pungens 'Omega'

 

Jest to jedna z najpiękniej wybarwionych odmian świerka kłującego, wyselekcjonowana w 1983 roku w Holandii. Charakteryzuje się średnim tempem wzrostu, na odpowiednich stanowiskach roczne przyrosty mogą osiągać nawet do 30 cm, co w perspektywie 10 lat daje drzewka o wysokości około 3 m. Docelowo jest to jednak dużo większa roślina, może po wielu latach osiągać 15 m wysokości i do 8 m szerokości korony. ‘Omega’ wyróżnia się przede wszystkim bardzo ładnym, regularnym szeroko stożkowym pokrojem z szeroko rozpostartymi gałęziami, które ułożone są w okółkach. Największą ozdobą rośliny są przepiękne, długie i kłujące igły, po obu stronach srebrzysto niebieskie, zachowujące taką barwę przez okrągły rok. Kolejną ozdobą są eleganckie, długie, brązowe szyszki o pofalowanych łuskach.

 

Świerk kłujący ‘Omega’ poleca się sadzić w większych ogrodach lub w parkach. Można z jego udziałem tworzyć wspaniałe kompozycje kolorystyczne z roślinami o ciemnozielonym zabarwieniu bądź z kwitnącymi roślinami takimi jak magnolie, forsycje, jabłonie rajskie lub wiśnie japońskie. Dobrze wygląda posadzony pojedynczo jak i w niedużych grupach. Młode drzewka po posadzeniu najlepiej przywiązać do palika, aby rosły prosto i nie zostały wykrzywione np. przez silne wiatry.  Jest to odmiana o bardzo wysokiej mrozoodporności i małych wymaganiach siedliskowych. Preferuje gleby żyzne, suche lub umiarkowanie wilgotne, dobrze zdrenowane, o lekko kwaśnym pH. Najlepiej sadzić go na stanowiskach słonecznych, gdyż wówczas najlepiej się wybarwia.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kłujący 'Omega'

Świerk kłujący 'Omega'

Picea pungens 'Omega'   Jest to jedna z najpiękniej wybarwionych odmian świerka kłującego, wyselekcjonowana w 1983 roku w Holandii. Charakteryzuje się średnim tempem wzrostu, na odpowiednich stanowiskach roczne przyrosty mogą osiągać nawet do 30 cm, co w perspektywie 10 lat daje drzewka o wysokości około 3 m. Docelowo jest to jednak dużo większa roślina, może po wielu latach osiągać 15 m wysokości i do 8 m szerokości korony. ‘Omega’ ...