Świerk kaukaski 'Summergold'

Świerk kaukaski 'Summergold' Picea orientalis 'Summergold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Picea orientalis 'Summergold'
Gęste, zwarte, drzewo o pokroju stożkowym, regularnym, dorastające w ciągu 10 lat do ok. 2 m wysokości. Stare drzewa osiągają nawet 8 m. Charakterystyczną cechą odmiany są żółto zabarwione wiosenne przyrosty, które latem stopniowo zielenieją.
Odmiana polecana do parków i ogrodów, przede wszystkim jako samotnik, ale nadaje się także do kompozycji, zwłaszcza kolorystycznych. Preferuje stanowisko słoneczne lub lekki półcień, najlepiej rośnie na glebie średnio żyznej, próchnicznej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Odznacza się dobrą mrozoodpornością.

Napisz swoją recenzję

Świerk kaukaski 'Summergold'

Świerk kaukaski 'Summergold'

Picea orientalis 'Summergold' Gęste, zwarte, drzewo o pokroju stożkowym, regularnym, dorastające w ciągu 10 lat do ok. 2 m wysokości. Stare drzewa osiągają nawet 8 m. Charakterystyczną cechą odmiany są żółto zabarwione wiosenne przyrosty, które latem stopniowo zielenieją. Odmiana polecana do parków i ogrodów, przede wszystkim jako samotnik, ale nadaje się także do kompozycji, zwłaszcza kolorystycznych. Preferuje stanowisko słoneczne lub ...