Świerk kaukaski 'Barnes'

Świerk kaukaski 'Barnes' Picea orientalis 'Barnes'

28,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 15 - 25 cm

Picea orientalis 'Barnes'

 

Coraz częściej spotykana odmiana świerku kaukaskiego, charakteryzująca się bardzo zwartym, kulistym pokrojem. Rośnie bardzo wolno, rocznie 4 – 6 cm, co przyczynia się w bardzo dużym stopniu do silnego zagęszczenia korony. Posiada pędy i igły typowe dla gatunku – ciemnozielone, krótkie igły o zaokrąglonym wierzchołku, może nie leżą płasko na pędach jak jest to najczęściej u gatunku, ale lekko odchylają się od powierzchni pędu. Formuje już  młodym wieku bardzo foremną, kulistą sylwetkę, która w starszym wieku, tak jak jest to u wielu odmian świerku kaukaskiego i serbskiego, wykształca ledwo zarysowany przewodnik.

 

Gdyby takiej rośliny nie korygować poprzez delikatne przycinanie, to wykształci ona szeroko stożkowaty pokrój w starszym wieku. Rośnie bezproblemowo, sprawdzi się także na słabych glebach, choć rośliny niedożywione mogą być wrażliwe na głębokie mrozy – warto więc sadzonkę podsypywać, przynajmniej raz w sezonie, nawozem do iglaków. Lubi miejsca zaciszne, pod ścianą tarasu lub budynków małej architektury – będzie tam zawsze trochę osłonięty przed mroźnymi wiatrami. W cieplejszych regionach radzi sobie bez okrycia, na północy oraz wschodzie kraju warto roślinę okryć, choć w dużej mierze będzie to efekt dużej przezorności. W ogrodach wygląda najlepiej w otoczeniu karłowych i półkarłowych szczepów iglastych, takich jak sosny górskie oraz świerki pochodzące od czarcich mioteł, także jałowce, cisy oraz wrzosy.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 15 - 25 cm

Napisz swoją recenzję

Świerk kaukaski 'Barnes'

Świerk kaukaski 'Barnes'

Picea orientalis 'Barnes'   Coraz częściej spotykana odmiana świerku kaukaskiego, charakteryzująca się bardzo zwartym, kulistym pokrojem. Rośnie bardzo wolno, rocznie 4 – 6 cm, co przyczynia się w bardzo dużym stopniu do silnego zagęszczenia korony. Posiada pędy i igły typowe dla gatunku – ciemnozielone, krótkie igły o zaokrąglonym wierzchołku, może nie leżą płasko na pędach jak jest to najczęściej u gatunku, ale lekko odchylają się od ...