Modrzew europejski 'Varied Directions'

Modrzew europejski 'Varied Directions' Larix decidua 'Varied Directions'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Larix decidua 'Varied Directions'
Autorem odmiany jest Sidney Waxman z University of Connecticut, USA, została ona wyselekcjonowana w 1985 r. Modrzew europejski 'Varied Directions' rośnie dość szybko, rocznie przyrasta o ok. 30, dorasta do 3-5 m wysokości. Nie wytwarza przewodnika, a jego pędy rosną we wszystkich kierunkach, rozgałęziając się w sposób nieregularny i niepowtarzalny. Znaczna część gałęzi jest skierowana horyzontalnie lub w dół, tworząc szeroką, lekko płaczącą koronę.
Odmiana tworząca osobliwą plątaninę gałęzi, ozdobna zarówno w sezonie wegetacyjnym, jak i w okresie bezlistnym. Polecana w eksponowane, reprezentacyjne miejsca w ogrodach przydomowych i parkach. Wymaga stanowiska słonecznego oraz gleby lekko kwaśnej, jest tolerancyjna w stosunku do pozostałych właściwości i wilgotności podłoża.

Napisz swoją recenzję

Modrzew europejski 'Varied Directions'

Modrzew europejski 'Varied Directions'

Larix decidua 'Varied Directions' Autorem odmiany jest Sidney Waxman z University of Connecticut, USA, została ona wyselekcjonowana w 1985 r. Modrzew europejski 'Varied Directions' rośnie dość szybko, rocznie przyrasta o ok. 30, dorasta do 3-5 m wysokości. Nie wytwarza przewodnika, a jego pędy rosną we wszystkich kierunkach, rozgałęziając się w sposób nieregularny i niepowtarzalny. Znaczna część gałęzi jest skierowana horyzontalnie lub w ...