Jałowiec Pfitzera 'Mordigan Gold'

Jałowiec Pfitzera 'Mordigan Gold' Juniperus ×pfitzeriana 'Mordigan Gold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus ×pfitzeriana 'Mordigan Gold'


 

Jedna z odmian jałowca Pfitzera, charakteryzująca się bardzo ładnym i intensywnym wybarwieniem igieł na kolor cytrynowy, oraz pokrojem płożącym, lekko wzniesionym. Pod względem budowy pędów oraz wybarwienia jest bardzo podobny do odmiany ‘Old Gold’, różni się jednak wyraźnie pokrojem. Tworzy początkowo niskie dywany, które przy szerokości 2 metrów osiągają około 1 metra wysokości, choć często bywa tak, że przy szerokości większej mają poniżej 1 metra wysokości. W efekcie otrzymujemy bardzo ładną, poziomą strukturę, która jest gęsto rozgałęzione, pokryta gęstymi igłami, które dodatkowo mają atrakcyjny kolor. Do dobrego wzrostu nie wymaga specjalnie żyznych gleb, jałowiec ten może rosnąć nawet na słabych i nieurodzajnych glebach, pod warunkiem że nie będą one przesychały na dłuższe okresy, szczególnie na początku wiosny.

 

Dla lepszego wybarwienia pędów należy sadzić roślinę w miejscach możliwie słonecznych, w zacienieniu widoczny będzie cytrynowy poblask na pędach, ale mogą stać się one zielonkawe. W ogrodach nadaje się do zagospodarowania niższych partii rozległych klombów, szczególnie tych niższych. Dobrze prezentuje się na wszelkich nierównościach terenu, można nim obsadzać nawet mocno pochyłe skarpy, które zyskają nowy, malowniczy wygląd. Ze względu na niskie wymagania oraz bezobsługowość tej rośliny polecamy ją do nasadzeń miejskich.


Napisz swoją recenzję

Jałowiec Pfitzera 'Mordigan Gold'

Jałowiec Pfitzera 'Mordigan Gold'

Juniperus ×pfitzeriana 'Mordigan Gold'   Jedna z odmian jałowca Pfitzera, charakteryzująca się bardzo ładnym i intensywnym wybarwieniem igieł na kolor cytrynowy, oraz pokrojem płożącym, lekko wzniesionym. Pod względem budowy pędów oraz wybarwienia jest bardzo podobny do odmiany ‘Old Gold’, różni się jednak wyraźnie pokrojem. Tworzy początkowo niskie dywany, które przy szerokości 2 metrów osiągają około 1 metra wysokości, ...