Aktinidia pstrolistna  'Dr Szymanowski'

Aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski' Actinidia kolomikta 'Dr Szymanowski'

12,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 50-80cm

Actinidia kolomikta  'Dr Szymanowski'

        Pnącze, dorastające w Polsce do 5 m długości. Ma miękkie matowozielone liście, w zarysie jajowate, zaostrzone na wierzchołku. Są dość duże, mają 10 – 15 cm długości. Niezwykle ubarwione, szczyt liścia jest wiosną biały, zaś z czasem staje się purpurowy aby jesienią stać się karminowoczerwony. Kwitnie w Maju i Czerwcu w gronach po 13 sztuk na biało. Kwiaty są niewielkie 1,5 – 2 cm średnicy. Owocem są 2 cm zielonożółte kiwi.

      Uprawa i zastosowanie: Wymaga miejsca ciepłego, słonecznego, osłoniętego od wiatrów. Lubi gleby pulchne, wilgotne, próchniczne. Wytrzymuje mrozy do - 29 °C. Wspaniała polska odmiana. Daje dużo smacznych owoców po 4 – 5 latach uprawy. Jest samopylna, dlatego może rosnąć pojedynczo. Ponadto jest niezwykle dekoracyjna ze względu na liście. Nadaje się do obsadzania płotów, pergoli, uprawy w donicach.

        Ciekawostki: Roślina przyciąga koty tak samo jak kozłek lekarski. Koty uwielbiają jej zapach.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 50-80cm

Napisz swoją recenzję

Aktinidia pstrolistna  'Dr Szymanowski'

Aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski'

Actinidia kolomikta   'Dr Szymanowski'          Pnącze, dorastające w Polsce do 5 m długości. Ma miękkie matowozielone liście, w zarysie jajowate, zaostrzone na wierzchołku. Są dość duże, mają 10 – 15 cm długości. Niezwykle ubarwione, szczyt liścia jest wiosną biały, zaś z czasem staje się purpurowy aby jesienią stać się karminowoczerwony. Kwitnie w Maju i Czerwcu w gronach po 13 sztuk na biało. Kwiaty są niewielkie 1,5 – 2 cm średnicy. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »