Bez koralowy 'Goldenlocks'

Bez koralowy 'Goldenlocks' Sambucus racemosa 'Goldenlocks'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Sambucus racemosa 'Goldenlocks'

Piękna, choć niewielkich rozmiarów odmiana bzu koralowego. Rośnie wolno dorastając jedynie do 70 cm wysokości, przybiera najczęściej zwarty, kulisty, trochę nieregularny, bardzo gęsty pokrój tworząc piękne złocistozielone kępy. Ze względu na swoje jasne wybarwienie doskonale wygląda sadzony na tle większych roślin o liściach purpurowych lub bordowych. Najatrakcyjniejszą cechą  tej odmiany są bardzo oryginalne liście podobne do liści klonu palmowego. Są to liście złożone, pierzaste o bardzo głęboko powcinanych listkach. Młode liście mają ładny, miedzianozielony odcień, później rozjaśniają się i przez resztę sezonu mają barwę żółtozieloną.

 

Kwiaty pojawiają się na początku lata, są drobne, białe i zebrane w pachnące, gęste, płaskie kwiatostany. Na ich miejscu jesienią pojawiają się czerwone, kuliste jagody również zebrane w gęste owocostany. Są one na surowo niejadalne dla ludzi, jednak ptaki chętnie je zjadają. Poza tym owoce te kontrastując na tle jasnych liści sprawiają że roślina wydaje się jeszcze piękniejsza. Jest to odmiana niewymagająca w uprawie, może rosnąć na każdym rodzaju gleby,  nawet na piaszczystych lub gliniastych, jednak w miarę wilgotnych. Najlepiej wybarwia się na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Jest praktycznie całkowicie mrozoodporna, wytrzymuje też okresowe susze. Dla utrzymania zwartego, gęstego pokroju dobrze jest ją przyciąć na początku wiosny.

Napisz swoją recenzję

Bez koralowy 'Goldenlocks'

Bez koralowy 'Goldenlocks'

Sambucus racemosa 'Goldenlocks' Piękna, choć niewielkich rozmiarów odmiana bzu koralowego. Rośnie wolno dorastając jedynie do 70 cm wysokości, przybiera najczęściej zwarty, kulisty, trochę nieregularny, bardzo gęsty pokrój tworząc piękne złocistozielone kępy. Ze względu na swoje jasne wybarwienie doskonale wygląda sadzony na tle większych roślin o liściach purpurowych lub bordowych. Najatrakcyjniejszą cechą  tej odmiany są bardzo ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »