Dąb szypułkowy 'Pyramidalis Punctata'

Dąb szypułkowy 'Pyramidalis Punctata' Quercus robur 'Pyramidalis Punctata'

40,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.30-100cm

Quercus robur 'Pyramidalis Punctata'


 

Ciekawa odmiana dębu szypułkowego bardzo rzadko spotykana w ogrodach, najczęściej w hodowlach kolekcjonerskich. Jest to nieduże drzewo cechujące się umiarkowanym tempem wzrostu, mogące docelowo osiągać od 5 do 8 m wysokości. Wyróżnia się przede wszystkim wąskim, kolumnowym pokrojem, bez większych odchyleń, korona jest gęsta i zwarta, nie wymaga formowania. Drugą zaraz po pokroju, największą ozdobą tej odmiany są niezwykle ciekawie ubarwione liście. Mają one kształt podobny do liści gatunku, jednak są dużo mniejsze, ich górna strona jest jasnozielona z nieregularnymi białymi plamami rozmieszczonymi głównie na obrzeżach liści. Dzięki temu wyglądają one bardzo barwnie i efektownie.

 

W miarę starzenia liście stają się coraz bardziej zielone, ale biało nakrapiane pozostają przez cały sezon. Owoce to charakterystyczne dla dębu szypułkowego żołędzie w okrągłych miseczkach. Tą ciekawą odmianę można wykorzystać do wielu pięknych aranżacji ogrodowych, zarówno sadzoną samotnie na trawniku, jak i w towarzystwie innych roślin o odmiennym np. płaczącym pokroju. Nadaje się on również do obsadzania alei, może być sadzony w szpalerach, a także w parkach i zieleni miejskiej. Jest odporny zarówno na mrozy jak i na zanieczyszczenia powietrza. Jego wymagania są przeciętne. Najlepiej rośnie na średnio żyznych i umiarkowanie wilgotnych glebach bogatych w próchnicę. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe. 


  • Pojemnik C3
  • Model Wys.30-100cm

Napisz swoją recenzję

Dąb szypułkowy 'Pyramidalis Punctata'

Dąb szypułkowy 'Pyramidalis Punctata'

Quercus robur 'Pyramidalis Punctata'   Ciekawa odmiana dębu szypułkowego bardzo rzadko spotykana w ogrodach, najczęściej w hodowlach kolekcjonerskich. Jest to nieduże drzewo cechujące się umiarkowanym tempem wzrostu, mogące docelowo osiągać od 5 do 8 m wysokości. Wyróżnia się przede wszystkim wąskim, kolumnowym pokrojem, bez większych odchyleń, korona jest gęsta i zwarta, nie wymaga formowania. Drugą zaraz po pokroju, ...