Dąb szypułkowy 'Alnarp'

Dąb szypułkowy 'Alnarp' Quercus robur 'Alnarp'

28,00 zł

Wyczerpanie zapasów

  • Pojemnik P11, C2
  • Model Wys.15-25 cm

Quercus robur 'Alnarp'

 

Ciekawa odmiana dębu szypułkowego wyselekcjonowana w Szwecji z siewki odmiany ‘Fastigiata’. Jest to nieduże drzewko, w naszym klimacie jest w stanie osiągnąć od 5 do 10 m wysokości, a przy tym cechuje się średnim, ale zadowalającym tempem wzrostu. Jak na dęba szypułkowego odmiana ta cechuje się wyjątkowym pokrojem, jest on bowiem zbliżony do płaczącego o zwisających ku ziemi pędach. Interesujące są również liście tej odmiany, które w zasadzie kształtem przypominają liście gatunku, jednak są charakterystycznie zawinięte ku spodniej stronie na brzegach. Ponadto są one silnie ciemnozielone i mniejsze niż u gatunku.

 

Owoce –brązowe żołędzie pojawiają się we wrześniu i październiku, łatwo je odróżnić od owoców innych odmian dębu, gdyż są bardzo drobne i spłaszczone – orzech ledwie wystaje poza okrywającą go miseczkę. Dąb ten ze względu na nieduże rozmiary może być uprawiany w średniej wielkości ogrodach przydomowych, szczególnie na rabatach w towarzystwie trochę niższych roślin, ale też pojedynczo w dobrze wyeksponowanych miejscach. Jest to również odmiana idealne na szpalery, sprawdzająca się w parkach i zieleni miejskiej. Jest łatwy w uprawie, a dodatkowo całkowicie mrozoodporny na terenie całego kraju, a także odporny na zanieczyszczenia. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, bogatych w próchnicę, wilgotnych lub umiarkowanie wilgotnych o kwaśnym odczynie. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe. 

  • Pojemnik P11, C2
  • Model Wys.15-25 cm

Napisz swoją recenzję

Dąb szypułkowy 'Alnarp'

Dąb szypułkowy 'Alnarp'

Quercus robur 'Alnarp'   Ciekawa odmiana dębu szypułkowego wyselekcjonowana w Szwecji z siewki odmiany ‘Fastigiata’. Jest to nieduże drzewko, w naszym klimacie jest w stanie osiągnąć od 5 do 10 m wysokości, a przy tym cechuje się średnim, ale zadowalającym tempem wzrostu. Jak na dęba szypułkowego odmiana ta cechuje się wyjątkowym pokrojem, jest on bowiem zbliżony do płaczącego o zwisających ku ziemi pędach. Interesujące są również ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »