Dąb błotny 'Isabel'

Dąb błotny 'Isabel' Quercus palustris 'Isabel'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-100cm

Quercus palustris 'Isabel'


Bardzo gęsta, karłowa odmiana dębu błotnego. Dąb ten wykształca bardzo zwartą koronę, kształtu kulistego lub lekko jajowatego. Wysokość korony zależy od miejsca szczepienia – dęby szczepione nisko będą tworzyły piękny, zwarty krzew już przy samej ziemi, osiągając maksymalnie do 2 – 3 metrów wysokości, dęby szczepione wyżej będą wytwarzały kulistą koronę, która u starszych drzew stanie się lekko jajowata, o średnicy dochodzącej do 2 – 3 metrów. W pierwszych latach, o ile ma dobre warunki potrafi rosnąć bardzo dynamicznie i nie można dopatrzyć się przyszłego pokroju rośliny, dopiero w kolejnych sezonach koronka zaczyna niesamowicie się zagęszczać, rośnie wtedy już symbolicznie na wysokość oraz wszerz. Wymaga gleb żyznych lub średnio żyznych, stale umiarkowanie wilgotnych, choć przeciwnie do tego co wskazuje nazwa gatunkowa tego dębu, nie znosi on dłużej trwających zastoisk wodnych w obrębie korzeni. Stanowiska słoneczne pozwolą na zdecydowanie lepsze wybarwienie jesienne – jest to bowiem jedna z głównych ozdobnych cech tego gatunku – piękne, krwisto czerwone przebarwienie jesienne.

 

Liście tego drzewa przebarwiają się dość wcześniej i przy sprzyjających warunkach pogodowych oraz długiej i ciepłej jesieni pozostają na drzewie bardzo długo ciesząc nasze oczy. W ogrodzie powinien rosnąć samotnie, owszem, jak najbardziej w otoczeniu innych roślin, ale nie powinien być częścią klombów czy zadrzewień – powinien wychodzić lekko przed inne rośliny unikając zwarcia. Ograniczyć by to mogło dostęp światła do korony i byłaby ona nieforemna, a do tego dąb mógłby się nieprawidłowo wybarwić. Jako roślina karłowa może rosnąć w pobliżu domu, przy tarasie lub w przedogrodzie od strony frontowej budynku. Jest to roślina zdecydowanie reprezentatywna, która dodatkowo nie wymaga żadnych zabiegów w celu utrzymania pokroju.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-100cm

Napisz swoją recenzję

Dąb błotny 'Isabel'

Dąb błotny 'Isabel'

Quercus palustris 'Isabel' Bardzo gęsta, karłowa odmiana dębu błotnego. Dąb ten wykształca bardzo zwartą koronę, kształtu kulistego lub lekko jajowatego. Wysokość korony zależy od miejsca szczepienia – dęby szczepione nisko będą tworzyły piękny, zwarty krzew już przy samej ziemi, osiągając maksymalnie do 2 – 3 metrów wysokości, dęby szczepione wyżej będą wytwarzały kulistą koronę, która u starszych drzew stanie się lekko ...