Jagoda kamczacka 'Morena'

Jagoda kamczacka 'Morena' 'Morena'

9,00 zł

  • Pojemnik P11, C1,5
  • Model Wys.10-30cm

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Morena'

 

Odmiana wyróżniająca się spośród innych przede wszystkim bardzo wczesnym i niezwykle obfitym owocowaniem. ‘Morena’ rośnie dość szybko  i już w ciągu kilku lat osiąga swoje docelowe rozmiary, czyli około 1,5  - 2 m wysokości. Najczęściej ma nieco zaokrąglony kształt i gęstą, zwartą budowę. Owocować zaczyna z reguły już w trzecim roku od posadzenia i może niezmiennie obficie owocować nawet przez 30 lat. Aby uzyskać owoce należy jednak posadzić co najmniej dwa krzaczki, najlepiej innych odmian, gdyż mamy tutaj do czynienia z zapyleniem krzyżowym. Odmiana ta kwitnie i owocuje wcześniej niż inne uprawiane w naszym kraju odmiany. Kwitnienie rozpoczyna już na początku kwietnia, kwiaty są dość niepozorne, dzwonkowate, jasnożółte. Pierwsze owoce można zebrać już pod koniec maja, czyli dużo wcześniej niż inne uprawiane w ogródkach owoce takie jak truskawki czy maliny.

 

Po kilku latach, kiedy krzaczki się rozrosną i zagęszczą ilość zbieranych owoców może osiągnąć nawet kilka kg z jednego krzaczka. Pojedyncze owoce tej odmiany są zresztą stosunkowo duże jak na jagodę kamczacką, waga jednego osiąga około 1 g, są one wydłużone, fioletowo bordowe, pokryte białym, woskowym nalotem. Jak na jagodę są również bardzo smaczne, słodko kwaśne, mają niezwykle cenny skład, zawierają ogrom witamin oraz miko- i makroelementów, mogą być jedzone bezpośrednio lub w formie soków i innych przetworów. Wykorzystywane są również w medycynie. Jest to roślina całkowicie mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę, ani żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, ponadto jest odporna na choroby i szkodniki, jedynie nie lubi suszy. Wymaga lekko kwaśnej i stale umiarkowanie wilgotnej gleby oraz słonecznego stanowiska, które sprzyja szybkiemu dojrzewaniu jagód. 

  • Pojemnik P11, C1,5
  • Model Wys.10-30cm

Napisz swoją recenzję

Jagoda kamczacka 'Morena'

Jagoda kamczacka 'Morena'

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Morena'   Odmiana wyróżniająca się spośród innych przede wszystkim bardzo wczesnym i niezwykle obfitym owocowaniem. ‘Morena’ rośnie dość szybko  i już w ciągu kilku lat osiąga swoje docelowe rozmiary, czyli około 1,5  - 2 m wysokości. Najczęściej ma nieco zaokrąglony kształt i gęstą, zwartą budowę. Owocować zaczyna z reguły już w trzecim roku od posadzenia i może niezmiennie obficie ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »