Dereń jadalny 'Variegata'

Dereń jadalny 'Variegata' Cornus mas 'Variegata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Pa 20-30cm

Cornus mas 'Variegata'

Małe drzewko lub częściej krzew, dorastający do 3 m wysokości. Posiada ładny, okrągły pokrój, dzięki czemu można go wykorzystać do tworzenia naturalnych, nieformowanych żywopłotów. Szczególną ozdobą tej odmiany derenia są pojawiające się bardzo wcześnie liście. Są zielone, owalne, z kremową, nieregularną obwódką, często przybierającą różowy odcień. Jesienią stają się jeszcze bardziej dekoracyjne gdyż przebarwiają się na piękny purpurowy kolor. Kwiaty również pojawiają się bardzo wcześnie, już na przedwiośniu, kiedy jeszcze inne rośliny nie zdążą się zazielenić. Są, małe, żółte w kształcie gwiazdek i wyrastają po kilkanaście na szczytach pędów. Na ich miejscu następnie pojawiają się owalne, czerwone owoce, o gładkiej skórce. Są nie tylko atrakcyjne pod względem wyglądu, ale też jadalne i smaczne, a w dodatku posiadają właściwości lecznicze.

 

Wykorzystuje się je przy dolegliwościach trawiennych takich jak biegunki czy bóle żołądka. Stanowią doskonały dodatek do sałatek i innych potraw. Odmiana ta nie jest wymagająca pod względem uprawy. Może rosnąć na różnych rodzajach gleb, nawet niezbyt żyznych. Kwiaty są wytrzymałe na wiosenne przymrozki, a sama roślina na okresowy niedobór wody, a także na szkodniki i zanieczyszczenia.

  • Pojemnik P11
  • Model Pa 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Dereń jadalny 'Variegata'

Dereń jadalny 'Variegata'

Cornus mas 'Variegata' Małe drzewko lub częściej krzew, dorastający do 3 m wysokości. Posiada ładny, okrągły pokrój, dzięki czemu można go wykorzystać do tworzenia naturalnych, nieformowanych żywopłotów. Szczególną ozdobą tej odmiany derenia są pojawiające się bardzo wcześnie liście. Są zielone, owalne, z kremową, nieregularną obwódką, często przybierającą różowy odcień. Jesienią stają się jeszcze bardziej dekoracyjne gdyż ...