Bukszpan drobnolistny 'Trompenburg'

Bukszpan drobnolistny 'Trompenburg' Buxus microphylla 'Trompenburg'

6,00 zł

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 15-40cm

Buxus microphylla 'Trompenburg'
Odmiana bukszpanu o nietypowym, luźnym pokroju, którego pędy nie zagęszczają się wewnątrz krzewu, tylko są jakby "rozstrzelone", łukowato wygięte. Z tego powodu mniej niż inne bukszpany nadaje się do formowania, za to może być ciekawym elementem swobodnych kompozycji roślinnych i grup krzewów. Ma kształt nieregularnej kuli, dorasta do 1,20 m.  Posiada drobne, jasne liście.
Ze względu na łatwiejszy dostęp powietrza do środka krzewu, bukszpan drobnolistny 'Trompenburg' jest mniej podany na choroby grzybowe niż inne bukszpany. Wymagania siedliskowe typowe dla gatunku.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 15-40cm

Napisz swoją recenzję

Bukszpan drobnolistny 'Trompenburg'

Bukszpan drobnolistny 'Trompenburg'

Buxus microphylla 'Trompenburg' Odmiana bukszpanu o nietypowym, luźnym pokroju, którego pędy nie zagęszczają się wewnątrz krzewu, tylko są jakby "rozstrzelone", łukowato wygięte. Z tego powodu mniej niż inne bukszpany nadaje się do formowania, za to może być ciekawym elementem swobodnych kompozycji roślinnych i grup krzewów. Ma kształt nieregularnej kuli, dorasta do 1,20 m.  Posiada drobne, jasne liście. Ze względu na łatwiejszy dostęp ...