Aktinidia pstrolistna

Aktinidia pstrolistna Actinidia kolomikta

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Actinidia kolomikta

 Krzew o wysokości 2-3 m. W swojej ojczyźnie wyrasta do 15 m wysokości. Występuje na Dalekim Wschodzie, pólnocnej Korei, w Chinach i w Japonii. Pnącze o pędach sztywnych, ozdobnych. Liście jajowate 8-10 cm długości w okresie kwitnienia częściowo z wierzchu białe z różowym nalotem, później silnie zaczerwienione, po okresie kwitnienia zielone. Jednoroczne pędy ciemnozielone. Kwiaty białe, lekko kremowe, pachnące. Rodzi owoce o barwie zielonej, lekko karbowane długości do 2,5 cm, gładkie. Dojrzewają w końcu sierpnia. Owoce są bardzo bogate w witaminy. Zawierają jej sześciokrotnie więcej niz bogata w nie porzeczka czarna. Wymaga gleby żyznej, nie za suchej,stanowiska osłoniętego i słonecznego.

Napisz swoją recenzję

Aktinidia pstrolistna

Aktinidia pstrolistna

Actinidia kolomikta  Krzew o wysokości 2-3 m. W swojej ojczyźnie wyrasta do 15 m wysokości. Występuje na Dalekim Wschodzie, pólnocnej Korei, w Chinach i w Japonii. Pnącze o pędach sztywnych, ozdobnych. Liście jajowate 8-10 cm długości w okresie kwitnienia częściowo z wierzchu białe z różowym nalotem, później silnie zaczerwienione, po okresie kwitnienia zielone. Jednoroczne pędy ciemnozielone. Kwiaty białe, lekko kremowe, pachnące. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »