Dereń chiński

Dereń chiński Cornus chinensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Cornus chinensis

      Jest niskim drzewem dorastającym do 8 m wysokości o ciemnobrązowej korowinie. W Chinach rośnie na zboczach górskich, w gęstych lasach i na ich obrzeżach. Liście są jajowato-lancetowate lub wąskoeliptyczne, osiągają do 11 cm długości i około 5 cm szerokości. Owoce czerwone lub czarne, osiągają do 1 cm długości i 4 mm szerokości. Jest dość wrażliwy na mrozy.
        Zastosowanie: Miąższ owoców znajdują zastosowanie w medycynie. Wykazuje m. in. działanie ściągające, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Ogólnie zastosowanie podobne jak w przypadku C. officinalis.

Napisz swoją recenzję

Dereń chiński

Dereń chiński

Cornus chinensis       Jest niskim drzewem dorastającym do 8 m wysokości o ciemnobrązowej korowinie. W Chinach rośnie na zboczach górskich, w gęstych lasach i na ich obrzeżach. Liście są jajowato-lancetowate lub wąskoeliptyczne, osiągają do 11 cm długości i około 5 cm szerokości. Owoce czerwone lub czarne, osiągają do 1 cm długości i 4 mm szerokości. Jest dość wrażliwy na mrozy.         Zastosowanie: Miąższ owoców znajdują zastosowanie ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »