Dereń biały  'Variegata'

Dereń biały 'Variegata' Cornus alba 'Variegata'

8,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-55 cm

Cornus alba 'Variegata'

Krzew lub drzewo o dość symetrycznej, regularnej, gęstej, zaokrąglonej koronie i wzniesionych pędach, wolno rosnące. Rośnie znacznie słabiej niż zwykły gatunek i po dziesięciu latach osiąga około 2,5 m wysokości. Korowina brązowa, łuszcząca się dekoracyjnie. Liście jajowate, długości do 10 cm, są nieregularnie biało obrzeżone, jesienią przebarwiają się na czerwonawy kolor. Późnym latem krzew zdobią owalne jaskrawoczerwone i błyszczące jadalne owoce, długości 1,5 cm, które zawiązuje dość obficie, w smaku są kwaskowate.

Uprawa i zastosowanie:

Preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste i gleby przepuszczalne, żyzne, wapienne. Dodatkowo posiada ozdobną korowinę pnia, widoczną najlepiej u roślin prowadzonych w formie drzewkowatej. Roślina o wszechstronnym zastosowaniu. Nadaje się na żywopłoty i dobrze znosi strzyżenie, więc może znaleźć zastosowanie nawet w bardzo małych ogrodach. Łatwo się przyjmuje po przesadzeniu, szczególnie młode okazy. Bardzo efektownie wygląda sadzona pojedynczo na tle nisko ugałęzionych drzew iglastych o ciemnym igliwiu, nie tylko ze względu na atrakcyjne pstre liście, ale również liczne żółte kwiaty, którymi roślina jest obsypana wczesną wiosną, gdy większość drzew i krzewów nie rozwinęło jeszcze liści. Dodatkowo zawiązuje jadalne owoce z których można przyrządzać różne przetwory i soki. Roślina zdecydowanie warta zainteresowania, dekoracyjna o każdej porze roku.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 30-55 cm

Napisz swoją recenzję

Dereń biały  'Variegata'

Dereń biały 'Variegata'

Cornus alba  'Variegata' Krzew lub drzewo o dość symetrycznej, regularnej, gęstej, zaokrąglonej koronie i wzniesionych pędach, wolno rosnące. Rośnie znacznie słabiej niż zwykły gatunek i po dziesięciu latach osiąga około 2,5 m wysokości. Korowina brązowa, łuszcząca się dekoracyjnie. Liście jajowate, długości do 10 cm, są nieregularnie biało obrzeżone, jesienią przebarwiają się na czerwonawy kolor. Późnym latem krzew zdobią owalne ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »