Dereń biały  'Spaethii'

Dereń biały 'Spaethii' Cornus alba 'Spaethii'

12,00 zł

  • Pojemnik C1,5, C2
  • Model Wys. 10-50 cm

Cornus alba 'Spaethii'

 


 

Wyróżniający się wśród innych odmian dereni. Zwraca na siebie uwagę ubarwieniem liści, są żółtozielone, potem jasnozielone z głęboko sięgającym obrzeżeniem koloru żółtego. Ponadto krzew posiada z reguły liście większe niż gatunek. Całkowicie mrozoodporny, nadaje się do sadzenia w całym kraju łącznie z północą oraz wschodem Polski. Rośnie nieco wolniej niż gatunek, choć na dobrym stanowisku może rosnąć bardzo szybko.

 

Nie ma specjalnych wymagań, może rosnąć nawet w słabszej glebie ale dostatecznie wilgotnej. Można go sadzić jako element rabat, klombów lub w postaci luźnych żywopłotów. Będzie stanowił na pewno ciekawy kolorystyczny akcent w Państwa ogrodzie!

  • Pojemnik C1,5, C2
  • Model Wys. 10-50 cm

Napisz swoją recenzję

Dereń biały  'Spaethii'

Dereń biały 'Spaethii'

Cornus alba 'Spaethii'     Wyróżniający się wśród innych odmian dereni. Zwraca na siebie uwagę ubarwieniem liści, są żółtozielone, potem jasnozielone z głęboko sięgającym obrzeżeniem koloru żółtego. Ponadto krzew posiada z reguły liście większe niż gatunek. Całkowicie mrozoodporny, nadaje się do sadzenia w całym kraju łącznie z północą oraz wschodem Polski. Rośnie nieco wolniej niż gatunek, choć na dobrym stanowisku może rosnąć ...