Dereń biały  'Siberian Pearls'

Dereń biały 'Siberian Pearls' Cornus alba 'Siberian Pearls'

7,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-70cm

Cornus alba  'Siberian Pearls'

 


 

Ta odmiana derenia jest szczególnie ciekawa ze względu na zbieżność cech; jesiennego przebarwiania się liści oraz białego koloru owoców. Liście w ciągu sezonu są ciemnozielone i w tym czasie wykształcają się bardzo intensywnie białe owoce zebrane w duże baldachogrona, z czasem liście przebarwiają się do koloru ciemnej purpury tworząc wraz z owocami fantastyczny kontrast kolorystyczny!

 

Dereń ten nie ma specjalnych wymagań, zadowoli się nawet słabszą glebą, byle była dostatecznie wilgotna. Dorosłe osobniki tworzą szerokie krzewy o wysokości dochodzącej do 2-2,5 metra oraz podobnej szerokości. Rośnie szybko, preferuje stanowisko słoneczne lub lekko zacienione. Roślinę można sadzić na terenie całego kraju bez obaw o przemarzanie.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-70cm

Napisz swoją recenzję

Dereń biały  'Siberian Pearls'

Dereń biały 'Siberian Pearls'

Cornus alba  'Siberian Pearls'     Ta odmiana derenia jest szczególnie ciekawa ze względu na zbieżność cech; jesiennego przebarwiania się liści oraz białego koloru owoców. Liście w ciągu sezonu są ciemnozielone i w tym czasie wykształcają się bardzo intensywnie białe owoce zebrane w duże baldachogrona, z czasem liście przebarwiają się do koloru ciemnej purpury tworząc wraz z owocami fantastyczny kontrast kolorystyczny! ...