Berberys hiszpański

Berberys hiszpański Berberis hispanica

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Berberis hispanica (Boiss. & Reut.)

Odmiana berberysu pochodząca z terenów podzwrotnikowych, umiarkowanych. Dorasta do około trzech metrów wysokości. Pędy są sztywne, ułożone pionowo. Liście ma owalne, ułożone po kilka w pęczkach na szypułkach. Liście są grube, zielone. Roślina posiada kolce. Kwitnie w okolicy maja. Kwiaty są żółte, zebrane w grona. Dojrzałe owoce mają kolor niebieski i są pokryte woskiem.

Zastosowanie: Kwiaty i korzeń pobierane są do otrzymywania naturalnych barwników. Owoce są jadalne, można wykorzystywać je do domowej produkcji syropów, ponieważ są bogate w witaminę C. Może być wykorzystywany do żywopłotów, szpalerów itp.

Napisz swoją recenzję

Berberys hiszpański

Berberys hiszpański

Berberis hispanica (Boiss. & Reut.) Odmiana berberysu pochodząca z terenów podzwrotnikowych, umiarkowanych. Dorasta do około trzech metrów wysokości. Pędy są sztywne, ułożone pionowo. Liście ma owalne, ułożone po kilka w pęczkach na szypułkach. Liście są grube, zielone. Roślina posiada kolce. Kwitnie w okolicy maja. Kwiaty są żółte, zebrane w grona. Dojrzałe owoce mają kolor niebieski i są pokryte woskiem. Zastosowanie: ...