Berberys (Berberis dictyophylla)

Berberys (Berberis dictyophylla) Berberis dictyophylla

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Berberis dictyophylla (Franch.)

 Jest to krzew liściasty dorastający do 2 metrów wysokości i 1,5 metra szerokości. Wysokość tą osiąga po około 15 latach. Jest to odmiana berberysa o toksycznych, trujących owocach. Ich spożycie może powodować podrażnienie żołądka, wymioty, biegunkę. Roślina posiada ciemnozielone, eliptyczne i odwrotnie jajowate liście. Późną wiosną na krzewie pojawiają się bladożółte kwiaty. Występują pojedynczo na pędzie, w miejscach, z których wyrastają jasnobrązowe kolce długości około 2-3 cm. Jesienią liście przybierają kolor czerwony. Dobrze rośnie w miejscach półcieniestych, słonecznych. Lubi gleby alkaliczne, wapienne. PH 5,5-7,5. Jest mrozoodporny.

Zastosowanie: Ze względu na trujące owoce, roślina niebezpieczna do przydomowych ogródków. Spotykany w ogrodach botanicznych.

Napisz swoją recenzję

Berberys (Berberis dictyophylla)

Berberys (Berberis dictyophylla)

Berberis dictyophylla (Franch.)   Jest to krzew liściasty dorastający do 2 metrów wysokości i 1,5 metra szerokości. Wysokość tą osiąga po około 15 latach. Jest to odmiana berberysa o toksycznych, trujących owocach. Ich spożycie może powodować podrażnienie żołądka, wymioty, biegunkę. Roślina posiada ciemnozielone, eliptyczne i odwrotnie jajowate liście. Późną wiosną na krzewie pojawiają się bladożółte kwiaty. Występują pojedynczo na ...