Dąb szypułkowy  'Variegata'

Dąb szypułkowy 'Variegata' Quercus robur 'Variegata'

40,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.60-100cm

Quercus robur 'Variegata'
Wolno rosnąca odmiana, która ze względu na dwubarwność liści i nieregularny pokrój wprowadzi do ogrodu element nieszablonowości. Cechą charakterystyczną tego dębu są zielone, niebieskawo zabarwione liście z jasnymi przebarwieniami, przeważnie umieszczonymi wzdłuż brzegu jako obwódka. Dorasta do 10 m wysokości i 7 m szerokości.
Jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii, gdzie można go spotkać również w ogrodach królewskich posiadłości. Na przykład w Beningbrough Hall dęby szypułkowe 'Variegata' zostały posadzone wzdłuż alej w 1898 roku, podobno osobiście przez ówczesnego księcia Cambridge.
Strefa mrozoodporności USDA 5. Należy unikać sadzenia go w pełnym, ostrym słońcu, ponieważ pozbawione chlorofilu brzegi liści mogą ulegać poparzeniu. Najlepiej wygląda w dużych ogrodach i parkach, gdzie ma wystarczająco dużo przestrzeni, by swobodnie się rozrastać. Jeśli na drzewie pojawia się gałąź z zielonymi liśćmi, należy ją wyciąć, ponieważ w innym razie ona może zdominować barwną, słabszą część.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.60-100cm

Napisz swoją recenzję

Dąb szypułkowy  'Variegata'

Dąb szypułkowy 'Variegata'

Quercus robur 'Variegata' Wolno rosnąca odmiana, która ze względu na dwubarwność liści i nieregularny pokrój wprowadzi do ogrodu element nieszablonowości. Cechą charakterystyczną tego dębu są zielone, niebieskawo zabarwione liście z jasnymi przebarwieniami, przeważnie umieszczonymi wzdłuż brzegu jako obwódka. Dorasta do 10 m wysokości i 7 m szerokości. Jest bardzo popularny w Wielkiej Brytanii, gdzie można go spotkać również w ogrodach ...