Berberys (Berberis angulosa)

Berberys (Berberis angulosa) Berberis angulosa

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Berberis angulosa (Wallich ex J. D. Hooker & Thomson)

 Jest to krzew dorastający do około metra wysokości. Dwupienna odmiana berberysa o owocach jadalnych surowych lub gotowanych. Wielkość owocu sięga rzędu 12 mm. Są koloru czerwonego. Liście ma jajowato lancetowate, zielone, na jesień przebarwiają się od pomarańczy po czerwień. Kwitnie latem na kolor żółty. Kłącza berberysa są antybakteryjnie. Podobno stosowane są w leczeniu zakażeń jelitowych, a szczególnie bakterii czerwonki. Niektórzy twierdzą, że ma on zastosowanie przeciwnowotworowe. Preferuje ciepłą i wilgotna glebę gliniastą, ale nie jest wybredny. Roślinę można mocno przycinać, będzie ona wypuszczać nowe pędy od korzenia. Może rosnąć w półcieniu i cieniu jak i słońcu.

Zastosowanie: Na skalnikach jako roślina karłowa, ogrodach przydomowych, orientalnych. Ze względu na kolce nie polecana do zieleni miejskich i na obsadzenia miejsc wypoczynku i zabawy.

Napisz swoją recenzję

Berberys (Berberis angulosa)

Berberys (Berberis angulosa)

Berberis angulosa (Wallich ex J. D. Hooker & Thomson)   Jest to krzew dorastający do około metra wysokości. Dwupienna odmiana berberysa o owocach jadalnych surowych lub gotowanych. Wielkość owocu sięga rzędu 12 mm. Są koloru czerwonego. Liście ma jajowato lancetowate, zielone, na jesień przebarwiają się od pomarańczy po czerwień. Kwitnie latem na kolor żółty. Kłącza berberysa są antybakteryjnie. Podobno stosowane są w leczeniu ...