Modrzew amerykański 'Pyramidalis Argentea'

Modrzew amerykański 'Pyramidalis Argentea' Larix laricina 'Pyramidalis Argentea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Larix laricina 'Pyramidalis Argentea'
Drzewo dorastające do 20 m wysokości o regularnej, stożkowej koronie z wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem i gałęziami bocznymi odchodzącymi od niego pod kątem ostrym. Igły miękkie, niebieskozielone, wyrastające spiranie z długopędów i w kępach z krótkopędów, jesienią przebarwiające się na żółto. Szyszki małe, kuliste, przed dojrzeniem czerwone.
Najlepiej rośnie na glebie żyznej, kwaśnej lub lekko kwaśnej, wilgotnej, wymaga stanowiska słonecznego. Odporny na zanieczyszczenia miejskie. Polecany przede wszystkim do parków, ale sprawdza się także w zieleni miejskiej i osiedlowej, z powodzeniem może rosnąć także w większych ogrodach. Dobrze znosi cięcie, może być strzyżony i prowadzony w formie żywopłotów.

Modrzew amerykański 'Pyramidalis Argentea' to polska odmiana, pochodząca od okazu powstałego prawdopodobnie naturalnie z nasiona, rosnącego do 1970 r. w Parku Ujazdowskim w Warszawie, opisana w 1952 r. przez Romana Kobendzę. 

Napisz swoją recenzję

Modrzew amerykański 'Pyramidalis Argentea'

Modrzew amerykański 'Pyramidalis Argentea'

Larix laricina 'Pyramidalis Argentea' Drzewo dorastające do 20 m wysokości o regularnej, stożkowej koronie z wyraźnie zaznaczonym przewodnikiem i gałęziami bocznymi odchodzącymi od niego pod kątem ostrym. Igły miękkie, niebieskozielone, wyrastające spiranie z długopędów i w kępach z krótkopędów, jesienią przebarwiające się na żółto. Szyszki małe, kuliste, przed dojrzeniem czerwone. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, kwaśnej lub lekko ...