Cis pospolity 'Nissens Corona'

Cis pospolity 'Nissens Corona' Taxus baccata 'Nissens Corona'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Taxus baccata 'Nissens Corona'

    Horyzontalnie rosnąca odmiana cisa. Rośnie dość dynamicznie, prędko rozpościera swoje pędy w dużym promieniu od pnia, przez co może być stosowana jako nieco wyższa, bo dochodząca do 1 m wysokości roślina okrywowa. Dzięki bardzo dużej tolerancji cisów na zacienienie można używać tej odmiany właśnie jako rośliny okrywowej w miejscach na tyle zacienionych, że większości płożących jałowców nie można już zastosować. Do dobrego wzrostu wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych i umiarkowanie wilgotnych, najlepiej nie przesychających. Stanowiska słoneczne, półcieniste lub nawet mocno ocienione – odmiana ta w każdych warunkach wykształci charakterystyczną, poziomo rosnącą formę.

 

W ogrodach idealna roślina do obsadzania niższych pięter pod okapem wysokich i starych drzew. Cis ten swoją ciemną zielenią igieł dodaje kolorystyce ogrodu dużej dozy stonowania, naturalności, przez co jest również polecany najczęściej do ogrodów naturalistycznych lub dużych parków miejskich. Sprawdzi się w zestawieniach z formami naturalnymi, ale również pionowymi zarówno cisa, jak i jałowca czy żywotnika. Kompozycje powinny ogólnie w takim przypadku być stonowane pod względem koloru, należy unikać rażących zestawień z odmianami silnie wysrebrzającymi się lub złocistymi. Dobrze wyglądać będą klomby gdzie głównym motywem zmiennym jest jedynie forma pokrojowa krzewu, a nie jego kolor. Cis ten jest zasadniczo w pełni mrozoodporny, jedynie małe sadzonki warto okrywać przez pierwszy rok – dwa, w obliczu silnych mrozów.

Napisz swoją recenzję

Cis pospolity 'Nissens Corona'

Cis pospolity 'Nissens Corona'

Taxus baccata 'Nissens Corona'     Horyzontalnie rosnąca odmiana cisa. Rośnie dość dynamicznie, prędko rozpościera swoje pędy w dużym promieniu od pnia, przez co może być stosowana jako nieco wyższa, bo dochodząca do 1 m wysokości roślina okrywowa. Dzięki bardzo dużej tolerancji cisów na zacienienie można używać tej odmiany właśnie jako rośliny okrywowej w miejscach na tyle zacienionych, że większości płożących jałowców nie można już ...