Miłorząb dwuklapowy 'Peve Maribo'

Miłorząb dwuklapowy 'Peve Maribo' Ginkgo biloba 'Peve Maribo'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ginkgo biloba 'Peve Maribo'
Odmiana wyselekcjonowana na początku XXI w. przez Pieta Vergelta w jego szkółce Piet Vergeldt Boomkwekerij B.V. w holenderskim Lottum. Powstała jako sport na odmianie 'Mariken'.
Charakteryzuje się powolnym wzrostem, rocznie przyrasta 7-10 cm, by po 10 latach osiągnąć wysokość 1 m i podobną szerokość. Korona zwarta, kulista. Liście zielone z żółtymi przebarwieniami. Bardzo dekoracyjnie wygląda także jesienna szata rośliny, kiedy wszystkie liście równocześnie przebarwiają się na intensywnie żółty kolor.
Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym, preferuje gleby średnio żyzne, przepuszczalne, ale toleruje także podłoże o gorszych właściwościach. Doskonale sprawdza się zarówno w ogrodach przydomowych jak i w zieleni miejskiej i osiedlowej, pięknie prezentuje się w ogrodach skalnych.

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'Peve Maribo'

Miłorząb dwuklapowy 'Peve Maribo'

Ginkgo biloba 'Peve Maribo' Odmiana wyselekcjonowana na początku XXI w. przez Pieta Vergelta w jego szkółce Piet Vergeldt Boomkwekerij B.V. w holenderskim Lottum. Powstała jako sport na odmianie 'Mariken'. Charakteryzuje się powolnym wzrostem, rocznie przyrasta 7-10 cm, by po 10 latach osiągnąć wysokość 1 m i podobną szerokość. Korona zwarta, kulista. Liście zielone z żółtymi przebarwieniami. Bardzo dekoracyjnie wygląda także jesienna szata ...