Dąb szypułkowy  'Menhir'

Dąb szypułkowy 'Menhir' Quercus robur 'Menhir'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Quercus robur 'Menhir'


Bardzo ciekawa odmiana dębu szypułkowego, która wydaje się być wprost stworzona do małych ogrodów! W skrócie można by ją opisać jako skompresowany dąb szypułkowy ‘Fastigiata’. Posiada bardzo krótkie przyrosty roczne, formuje więc bardzo zwartą i gęstą, wrzecionowatą koronę, która nie zajmuje wiele miejsca. Maksymalnie dorasta do około 3 metrów wysokości przy bardzo niewielkiej średnicy korony. Wymaga gleb żyznych, lekko gliniastych, ciężkich, które utrzymują wilgoć. Preferuje stanowiska słoneczne – będzie tam wykształcał zdecydowanie najładniejszy pokrój.

 

Posiada wiele potencjalnych zastosowań. Może być sadzony jako soliter w małych ogrodach, może tam także stanowić element klombów lub większych rabat. Nadaje się świetnie do większych ogrodów skalnych, a także do symetrycznego obsadzania ścieżek prowadzących przez ogród. Jako, że jest to odmiana naszego, rodzimego dębu, nie trzeba się obawiać o mrozoodporność tej rośliny. Może być sadzona w miejscach widocznych, na rozległych polanach gdzie stworzy unikatowe pokrojowo zadrzewienia. Dobrze jest umieszczać ten dąb w kompozycjach wraz z innymi ciekawymi pokrojowo odmianami dęba oraz buka, których obecnie na Polskim rynku nie brakuje.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Dąb szypułkowy  'Menhir'

Dąb szypułkowy 'Menhir'

Quercus robur 'Menhir' Bardzo ciekawa odmiana dębu szypułkowego, która wydaje się być wprost stworzona do małych ogrodów! W skrócie można by ją opisać jako skompresowany dąb szypułkowy ‘Fastigiata’. Posiada bardzo krótkie przyrosty roczne, formuje więc bardzo zwartą i gęstą, wrzecionowatą koronę, która nie zajmuje wiele miejsca. Maksymalnie dorasta do około 3 metrów wysokości przy bardzo niewielkiej średnicy korony. Wymaga gleb ...