Barwinek pospolity 'Alba'

Barwinek pospolity 'Alba' Vinca minor 'Alba'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Vinca minor 'Alba'

Odmiana barwinka pospolitego o kwiatach białych. Barwinek pospolity to roślina okrywowa, płoży się i rozrasta na powierzchni gruntu, szczelnie ją okrywając. Plątanina długich pędów tej rośliny, które ozdobione są ładnymi, lekko błyszczącymi, zimozielonymi listkami, tworzy wręcz żywe, zielone dywany! Rośnie szybko, każdego roku wykształca szereg mocnych i długich pędów, które w miejscach styku z podłożem również ukorzeniają się. Najlepiej sprawdza się w miejscach wilgotnych, półcienistych oraz zacienionych, nie jest to roślina do stanowisk w pełni nasłonecznionych, choć pod warunkiem stałej, wysokiej wilgotności w obrębie bryły korzeniowej, także będzie dobrze rósł. Odmiana ‘Alba’ jak sama nazwa wskazuje wyróżnia się kwiatami białymi, kwiaty typowe dla barwinka, duże, pięciopłatkowe, rzucające się w oczy.

 

Rozpoczyna kwitnienie niesamowicie wcześnie, może wypuszczać kwiaty w momencie kiedy jeszcze większość powierzchni ogrodu pokryta jest śniegiem! Kwitnie praktycznie przez cały sezon i ma tę przewagę nad barwinkiem pospolitym, że jego białe kwiaty są o wiele łatwiej dostrzegalne. W ogrodzie świetnie nadaje się do obsadzania podłoża pod wysokimi drzewami, dającymi dużo cienia. Jest ciekawą alternatywą dla bluszczu pospolitego oraz hortensji pnącej – pnączy które mogą również świetnie sprawdzać się w roli roślin okrywowych. Nie oznacza to jednak że rośliny te wykluczają się wzajemnie – wręcz przeciwnie, pozwalają na urozmaicenie tych części ogrodu, które ze względu na specyficzne warunki nierzadko są trudne do wypełnienia zielenią.

Napisz swoją recenzję

Barwinek pospolity 'Alba'

Barwinek pospolity 'Alba'

Vinca minor 'Alba' Odmiana barwinka pospolitego o kwiatach białych. Barwinek pospolity to roślina okrywowa, płoży się i rozrasta na powierzchni gruntu, szczelnie ją okrywając. Plątanina długich pędów tej rośliny, które ozdobione są ładnymi, lekko błyszczącymi, zimozielonymi listkami, tworzy wręcz żywe, zielone dywany! Rośnie szybko, każdego roku wykształca szereg mocnych i długich pędów, które w miejscach styku z podłożem również ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »