Dąb szypułkowy  'Irtha'

Dąb szypułkowy 'Irtha' Quercus robur 'Irtha'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.20-50cm

Quercus robur 'Irtha'

Wyjątkowa odmiana uzyskana w Holandii o oryginalnym ulistnieniu. Jest to nieduże drzewko o umiarkowanym tempie wzrostu, zwykle nie przekracza 5 m wysokości, a jego korona zwykle ma kształt wyprostowany i mocno nieregularny, ponadto jest dość silnie zagęszczona i zwarta. Największą ozdobą tej odmiany są oczywiście liście i choćby tylko dla nich warto posadzić choć jeden egzemplarz w swoim ogrodzie. Dzięki niemu ogród będzie wyglądał naprawdę wyjątkowo i niezwykle egzotycznie. Liście różnią się znacznie od liści gatunku, są dużo mniejsze z głęboko powcinanymi wąskimi klapami, które dodatkowo mogą być postrzępione na brzegach, które ponadto są podwinięte do spodu.

 

Jakby tego było mało blaszka liściowa jest ciemnozielona i upstrzona nieregularnymi żółtymi plamami. Całość tworzy przedziwny, bajkowy efekt. Ze względu na te ciekawe cechy najlepiej jest sadzić go w miejscach widocznych, dobrze wyeksponowanych, najlepiej pojedynczo lub w towarzystwie niższych roślin. Mimo tak specyficznego i egzotycznego wyglądu odmiana ta jest zadziwiająco odporna na mrozy oraz na zanieczyszczenia powietrza, dlatego może być również wykorzystana w zieleni miejskiej. Dąb szypułkowy ‘Irtha’ to odmiana łatwa w uprawie, najlepiej rośnie na glebach przeciętnych lub żyznych, umiarkowanie wilgotnych i lekko kwaśnych, preferuje stanowiska słoneczne. 

  • Pojemnik C3
  • Model Wys.20-50cm

Napisz swoją recenzję

Dąb szypułkowy  'Irtha'

Dąb szypułkowy 'Irtha'

Quercus robur 'Irtha' Wyjątkowa odmiana uzyskana w Holandii o oryginalnym ulistnieniu. Jest to nieduże drzewko o umiarkowanym tempie wzrostu, zwykle nie przekracza 5 m wysokości, a jego korona zwykle ma kształt wyprostowany i mocno nieregularny, ponadto jest dość silnie zagęszczona i zwarta. Największą ozdobą tej odmiany są oczywiście liście i choćby tylko dla nich warto posadzić choć jeden egzemplarz w swoim ogrodzie. Dzięki niemu ...