Aktinidia ostrolistna

Aktinidia ostrolistna Actinidia arguta

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Actinidia arguta

    Liana wysokopnąca, w ojczyźnie dorastająca do 25 m wysokości. Występuje na Dalekim Wschodzie, w Korei, Chinach. Liście okrągłojajowate 6-15 cm długości, zielone błyszczące,długo ostro zakończone. Kwiaty białe z brązowymi plamkami. Owoce - gładkie jagody, zielono żóte, jadalne dojrzewające wrzesień - październik. Rośliny młode wrażliwe na mróz. Udaje się na glebie żyznej o uregulowanych stosunkach powietrzna-wodnych, lekko kwaśnej (pH 5,5-6,5). Najlepiej rośnie na stanowiskach zacisznych, osłoniętych od wiatru oraz lekko odsłoniętych przed intensywnym słońcem. Rośliny muszą posiadać podpory w postaci rusztowania na ścianach, pergoli lub tp.

Napisz swoją recenzję

Aktinidia ostrolistna

Aktinidia ostrolistna

Actinidia arguta     Liana wysokopnąca, w ojczyźnie dorastająca do 25 m wysokości. Występuje na Dalekim Wschodzie, w Korei, Chinach. Liście okrągłojajowate 6-15 cm długości, zielone błyszczące,długo ostro zakończone. Kwiaty białe z brązowymi plamkami. Owoce - gładkie jagody, zielono żóte, jadalne dojrzewające wrzesień - październik. Rośliny młode wrażliwe na mróz. Udaje się na glebie żyznej o uregulowanych stosunkach ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »