Miłorząb dwuklapowy 'Thelma'

Miłorząb dwuklapowy 'Thelma' Ginkgo biloba 'Thelma'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ginkgo biloba 'Thelma'
Karłowa odmiana powstała z czarciej miotły, rocznie przyrasta o 5-20 cm, po dziesięciu latach dorastająca do 120 cm wysokości. Pokrój luźny, nieregularny, raczej wąski. Charakteryzuje się dużą zmiennością liści, nawet na jednym osobniku mogą występować liście typowe, o kształcie wachlarzowatym, a także liście wąskie, paskowe oraz liście zwijające się, o kształcie rurkowym. Jesienią liście przebarwiają się na przepiękny, intensywnie żółty kolor.
Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, preferuje glebę żyzną, przepuszczalną, średniowilgotną, ale dobrze rośnie także w nieco gorszych warunkach. W pełni mrozoodporna.

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'Thelma'

Miłorząb dwuklapowy 'Thelma'

Ginkgo biloba 'Thelma' Karłowa odmiana powstała z czarciej miotły, rocznie przyrasta o 5-20 cm, po dziesięciu latach dorastająca do 120 cm wysokości. Pokrój luźny, nieregularny, raczej wąski. Charakteryzuje się dużą zmiennością liści, nawet na jednym osobniku mogą występować liście typowe, o kształcie wachlarzowatym, a także liście wąskie, paskowe oraz liście zwijające się, o kształcie rurkowym. Jesienią liście przebarwiają się na ...