Dąb szypułkowy  'Fastigiata Koster'

Dąb szypułkowy 'Fastigiata Koster' Quercus robur 'Fastigiata Koster'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-80 cm

Quercus robur 'Fastigiata Koster'

     Wyselekcjonowany klon odmiany 'Fastigiata' o bardziej wąskiej (do 2-3 m średnicy), symetrycznej i regularnej kolumnowej koronie lub nieznacznie wąskostożkowej, także w starszym wieku zachowuje regularny wąski pokrój, rozmnażany wyłącznie przez szczepienie, na siewkach gatunku. Podobnie jak odmiana 'Fastigiata' wyrasta w dość wysokie drzewa, ale w przeciwieństwie do niej jest odporna na mączniaka prawdziwego dębów i rośnie nieco wolniej. Liście pozostają na drzewie przez część zimy, są one nieco większe, ale też i węższe niż u gatunku. Odmiana ta doskonale nadaje się do sadzenia wzdłuż wąskich ulic w miastach, ale także bardzo atrakcyjnie prezentuje się sadzona pojedynczo. Jest dobrym zamiennikiem dla Topoli włoskiej (P. nigra 'Italica'), która bywa krótkowieczna i dość płytko korzeniąca się, w odróżnieniu od niej rośnie jednak dużo wolniej.

 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-80 cm

Napisz swoją recenzję

Dąb szypułkowy  'Fastigiata Koster'

Dąb szypułkowy 'Fastigiata Koster'

Quercus robur 'Fastigiata Koster'      Wyselekcjonowany klon odmiany 'Fastigiata' o bardziej wąskiej (do 2-3 m średnicy), symetrycznej i regularnej kolumnowej koronie lub nieznacznie wąskostożkowej, także w starszym wieku zachowuje regularny wąski pokrój, rozmnażany wyłącznie przez szczepienie, na siewkach gatunku. Podobnie jak odmiana 'Fastigiata' wyrasta w dość wysokie drzewa, ale w przeciwieństwie do niej jest odporna na mączniaka ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »