Żywotnik zachodni 'Janed Gold'

Żywotnik zachodni 'Janed Gold' Thuja occidentalis 'Janed Gold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Thuja occidentalis 'Janed Gold'


 

Żywotnik o średnio szybkim wzroście. W ciągu 10 lat osiąga wysokość około 2,5-3,0 metra. Jego maksymalna wysokość to około 5 metrów. Tuja ta charakteryzuje się stożkowatym i równomiernym pokrojem. Ciekawa odmiana ze względu na swój żółtawy kolor igieł. Rozjaśni i doda barwy każdemu ogrodowi. Może być sadzona na przemian z żywotnikiem 'Szmaragd' co doda żywopłotowi urozmaicony wygląd.

 

Wymagania: roślina nie ma specjalnych wymagań. Dobrze rośnie na piaskach jak i na glebach żyznych. Odczyn gleby lekko kwaśny ( można uzyskać prze zastosowanie podsypki z kory pod roślinę). Lubi stanowiska słoneczne.

 

Zastosowania: Nadaje się jako roślina żywopłotowa, lub sadzona pojedynczo. Rozjaśnia tło ogrodu


Napisz swoją recenzję

Żywotnik zachodni 'Janed Gold'

Żywotnik zachodni 'Janed Gold'

Thuja occidentalis 'Janed Gold'   Żywotnik o średnio szybkim wzroście. W ciągu 10 lat osiąga wysokość około 2,5-3,0 metra. Jego maksymalna wysokość to około 5 metrów. Tuja ta charakteryzuje się stożkowatym i równomiernym pokrojem. Ciekawa odmiana ze względu na swój żółtawy kolor igieł. Rozjaśni i doda barwy każdemu ogrodowi. Może być sadzona na przemian z żywotnikiem 'Szmaragd' co doda żywopłotowi urozmaicony wygląd. ...