Jodła koreańska 'Silberpearl'

Jodła koreańska 'Silberpearl' Abies koreana 'Silberpearl'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Abies koreana 'Silberpearl'
Jodła koreańska 'Silberpaerl' to odmiana miniaturowa, początkowo rośnie w formie szerokiego, płaskiego krzewu, z wiekiem przeważnie wytwarza przewodnik i wypiętrza się, tworząc szerokie, przysadziste drzewko o pokroju stożkowym. Rocznie może przyrastać o 5-7 cm, po 10 latach osiąga ok. 60 cm wysokości i 50 cm szerokości. Pędy krótkie, mocno rozgałęzione, tworzą zwarty, gęsty pokrój. Igły krótkie, zielone, częściowo się wyginają i odsłaniają dolną, jasną stronę. Charakterystyczną cechą odmiany są duże, okrągłe, pokryte żywicą, jasne pączki, odróżniające się od ciemnej zieleni igieł i przypominające srebrne perły, co uzasadnia nazwę odmiany.
Odmiana polecana do niedużych ogrodów, na rabaty, skalniaki i do pojemników. Wymaga gleby zasobnej, przepuszczalnej, średniowilgotnej. Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste, osłonięte.
Odmiana ta znana jest także pod innymi nazwami, m.in. ‘Silberkrueger’, ‘Silberzwerg’, ‘Silver Pearl’, ‘Silver Mavers’, z których poprawną może być też 'Silberperle', która została jej nadana przez autora, Güntera Horstmanna. Znalezioną w 1986 r. w swojej szkółce w Scheverdingen czarcią miotłę początkowo nazwał on roboczo ‘Horstmann Hexenbesen No. 1,’, a następnie przemianował na 'Silberperle', która to nazwa ulegała licznym modyfikacjom.

Napisz swoją recenzję

Jodła koreańska 'Silberpearl'

Jodła koreańska 'Silberpearl'

Abies koreana 'Silberpearl' Jodła koreańska 'Silberpaerl' to odmiana miniaturowa, początkowo rośnie w formie szerokiego, płaskiego krzewu, z wiekiem przeważnie wytwarza przewodnik i wypiętrza się, tworząc szerokie, przysadziste drzewko o pokroju stożkowym. Rocznie może przyrastać o 5-7 cm, po 10 latach osiąga ok. 60 cm wysokości i 50 cm szerokości. Pędy krótkie, mocno rozgałęzione, tworzą zwarty, gęsty pokrój. Igły krótkie, zielone, ...