Hortensja bukietowa 'Brussels Lace'

Hortensja bukietowa 'Brussels Lace' Hydrangea paniculata 'Brussels Lace'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hydrangea paniculata 'Brussels Lace'


Jest to dość stara odmiana hortensji, wyselekcjonowana przez R. J. de Belder w Belgii w roku 1975. Nadal cieszy się jednak nie słabnącą popularnością dzięki bardzo atrakcyjnemu wyglądowi. Hortensja ta osiąga maksymalnie do 2 m wysokości, przy czym rośnie raczej wolno i dzięki temu może być sadzona nie tylko w ogrodach, ale też na balkonach i tarasach. Przybiera formę zwartego krzewu o wyprostowanych, sztywnych pędach i pięknym, gęstym zielonym ulistnieniu. Kwiaty pojawiają się w lipcu i pozostają na krzewie do końca sierpnia. Są zebrane w luźne, stożkowate kwiatostany złożone z kwiatów płodnych oraz dużych kwiatów płonnych o śnieżnobiałym kolorze.

 

Jesienią kwiaty płonne stopniowo zmieniają zabarwienie na kolor ciemnoróżowy. Kwiaty zdobią roślinę przez cały sezon, ale można je pozostawić również na zimę. Na wiosnę należy dokonać cięcia o około 1/3 wysokości pędów, tylko wówczas roślina ponownie będzie mogła obficie zakwitnąć w środku lata. Odmiana ta lub gleby bogate w próchnicę oraz lekko kwaśne, jednakże jest bardzo tolerancyjna i może również rosnąć na przeciętnych glebach ogrodowych. Gleby powinny być umiarkowanie wilgotne, o czym należy pamiętać szczególnie w czasie kwitnienia. Roślina preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, ale na tych pierwszych lepiej się wybarwia. Dodatkowym plusem jest wysoka mrozoodporność, dzięki czemu nie trzeba martwić się okrywaniem jej na zimę. 

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa 'Brussels Lace'

Hortensja bukietowa 'Brussels Lace'

Hydrangea paniculata 'Brussels Lace' Jest to dość stara odmiana hortensji, wyselekcjonowana przez R. J. de Belder w Belgii w roku 1975. Nadal cieszy się jednak nie słabnącą popularnością dzięki bardzo atrakcyjnemu wyglądowi. Hortensja ta osiąga maksymalnie do 2 m wysokości, przy czym rośnie raczej wolno i dzięki temu może być sadzona nie tylko w ogrodach, ale też na balkonach i tarasach. Przybiera formę zwartego krzewu o ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »