Sosna czarna podgat. korsykański 'Goldfingers

Sosna czarna podgat. korsykański 'Goldfingers Pinus nigra subsp. Lacipcarpa 'Goldfingers'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus nigra subsp. lacipcarpa 'Goldfingers'
Bardzo atrakcyjna, ciekawie wybarwiona odmiana, wyselekcjonowana w brytyjskiej szkółce Treborth Nursery w 1990 r. Rośnie średnio silnie, po 10 latach zwykle osiąga 3-4 m wysokości i ok. 1,5 m szerokości. Starsze drzewa mogą dorastać do 5-7 m.  Pokrój regularny, początkowo luźny, z dobrze widocznymi, równomiernie rozmieszczonymi na pniu okółkami, z wiekiem zagęszcza się, tworząc regularny, szeroki stożek. Igły długie, sztywne, wiosną i latem lekko żółte, po przymrozkach stają się wyraźnie, intensywnie żółte i takie pozostają aż do wiosny.
Niezwykle dekoracyjne drzewo, ozdobne zarówno z ładnie wybarwionych, zwłaszcza zimą, igieł oraz regularnego, stożkowego kształtu. Polecana do parków i dużych ogrodów, przede wszystkim jako samotnik. Najlepiej prezentuje się na tle zimozielonych drzew o ciemnej barwie igieł. Wymaga stanowiska słonecznego, gdyż tylko w pełnym słońcu igły uzyskują intensywnie żółtą barwę. Mrozoodporny, tolerancyjny w stosunku do gleby, znosi suszę.

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna podgat. korsykański 'Goldfingers

Sosna czarna podgat. korsykański 'Goldfingers

Pinus nigra subsp. lacipcarpa 'Goldfingers' Bardzo atrakcyjna, ciekawie wybarwiona odmiana, wyselekcjonowana w brytyjskiej szkółce Treborth Nursery w 1990 r. Rośnie średnio silnie, po 10 latach zwykle osiąga 3-4 m wysokości i ok. 1,5 m szerokości. Starsze drzewa mogą dorastać do 5-7 m.  Pokrój regularny, początkowo luźny, z dobrze widocznymi, równomiernie rozmieszczonymi na pniu okółkami, z wiekiem zagęszcza się, tworząc regularny, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »