Brzoza nadrzeczna 'Fox valley'

Brzoza nadrzeczna 'Fox valley' Betula nigra 'Fox Valley'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Betula nigra 'Fox Valley'


Dość stara odmiana brzozy nadrzecznej odkryta przez Jima Kinga z USA w roku 1970. Jest to odmiana o średniej wielkości i wielu pniach o zwartej, gęstej, sferycznej, nieregularnej budowie oraz bardzo gęstym ulistnieniu. Najbardziej charakterystyczną i przyciągającą cechą tej odmiany jest jej kora, która u młodych drzew ma kolor białoszary i złuszcza się strzępiastymi płatami odsłaniając różowo brązowe warstwy. Odmiana ta dorasta przeciętnie do 3 m wysokości oraz do około 4 m szerokości, jednak rośnie dość wolno.

 

Liście są długie nawet do 8 cm, w kształcie romboidalnym, delikatnie omszone podobnie pędy i pączki. Mają one kolor ciemnozielony z wierzchu natomiast pod spodem są jaśniejsze, prawie białe, z kolei na jesieni przebarwiają się na ładne żółte odcienie. Jest to roślina bardzo tolerancyjna, szybko adaptuje się do zmieniających się warunków. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, kwaśnych i wilgotnych. Preferuje stanowiska zdecydowanie słoneczne, choć i lekki cień jej nie zaszkodzi. Jest stosunkowo mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę. Można ją sadzić w małych i dużych ogródkach przydomowych, ale najlepiej prezentuje się rosnąć nad brzegami stawów lub strumieni. Można ją również sadzić w niewielkich grupach na niskich trawnikach. 

Napisz swoją recenzję

Brzoza nadrzeczna 'Fox valley'

Brzoza nadrzeczna 'Fox valley'

Betula nigra 'Fox Valley' Dość stara odmiana brzozy nadrzecznej odkryta przez Jima Kinga z USA w roku 1970. Jest to odmiana o średniej wielkości i wielu pniach o zwartej, gęstej, sferycznej, nieregularnej budowie oraz bardzo gęstym ulistnieniu. Najbardziej charakterystyczną i przyciągającą cechą tej odmiany jest jej kora, która u młodych drzew ma kolor białoszary i złuszcza się strzępiastymi płatami odsłaniając różowo brązowe ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »