Hortensja bukietowa 'Wim's Red'

Hortensja bukietowa 'Wim's Red' Hydrangea paniculata 'Wim's Red'

18,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-50cm

Hydrangea paniculata 'Wim's Red'

   Odmiana cenna ze względu na miodowy zapach kwiatów, intensywny koloryt i najdłuższy czas kwitnienia! Roślina ma stosunkowo szybkie tempo wzrostu, osiąga wysokość ok. 2 metrów przy podobnej szerokości. Posiada sztywne, wyprostowane pędy i ciemnozielonych, jajowatych, szorstko owłosionych po obu stronach, opadających na zimę liściach, które przepięknie przebarwiają się jesienią na czerwono i brązowo. Kwiaty podłużne, białe w lipcu, zmieniają barwę w sierpniu na różową, a następnie we wrześniu i październiku przechodzą w intensywny kolor czerwonego wina. Są bardzo dekoracyjne, długość kwiatostanu dochodzi nawet do 30cm. W czasie kwitnienia wydzielają miodowy zapach, który przyciąga motyle. Kwiaty utrzymują się na czerwono nabiegłych, sztywnych łodygach, dzięki czemu nie wymagają podpierania. Kwitnie bardzo obficie, na pędach jednorocznych, od lipca do października (ale kwiatostany pozostają na roślinach aż do późnej jesieni), wymaga cięcia jesienią po przekwitnięciu. Odporna na mróz, ale podstawy krzewów dobrze jest zabezpieczyć na zimę np. kopczykiem z kory lub stroiszem. Najlepiej rośnie na glebach  próchnicznych, żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym. Stanowisko powinno być słoneczne bądź półcieniste, zaciszne, osłonięte od silnych wiatrów. Zastosowanie: Doskonale sprawdzi się w ogrodach przydomowych, parkach oraz zieleni osiedlowej, zarówno jako soliter, jak i w grupach i na rabatach.  Kwiatostany, tak, jak w przypadku pozostałych hortensji doskonale prezentują się w suchych bukietach i kompozycjach.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-50cm

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa 'Wim's Red'

Hortensja bukietowa 'Wim's Red'

Hydrangea paniculata 'Wim's Red'    Odmiana cenna ze względu na miodowy zapach kwiatów, intensywny koloryt i najdłuższy czas kwitnienia! Roślina ma stosunkowo szybkie tempo wzrostu, osiąga wysokość ok. 2 metrów przy podobnej szerokości. Posiada sztywne, wyprostowane pędy i ciemnozielonych, jajowatych, szorstko owłosionych po obu stronach, opadających na zimę liściach, które przepięknie przebarwiają się jesienią na czerwono i brązowo. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »