Hortensja bukietowa 'Silver Dollar'

Hortensja bukietowa 'Silver Dollar' Hydrangea paniculata 'Silver Dollar'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-40cm

Hydrangea paniculata 'Silver Dollar'

 

Nowa, obficie kwitnąca odmiana hortensji bukietowej, która swymi kwiatami rozjaśni każdy ogród. Dorasta do około 2 m wysokości i do 1,5 m średnicy. Jej pędy są bardzo sztywne, silne i wyprostowane, dzięki czemu nie uginają się pod ciężarem obfitych kwiatów. Hortensja zaczyna kwitnąć zwykle pod koniec lipca , a kwiaty zdobią ogród aż do października. Początkowo kwiaty mają kolor lekko zielonkawy, następnie robią się kremowe, a w końcu śnieżnobiałe. Z kolei na jesieni przebarwiają się na delikatny odcień różu. Kwiatostany mają kształt stożkowaty i całkiem obfite rozmiary bo aż do 30 cm długości! Poza tym są one rozmieszczone na roślinie bardzo regularnie przez co odmiana ta w czasie kwitnienia sprawia wrażenie ogromnego bukietu.

 

Odmiana ta polecana jest do nasadzeń pojedynczych w eksponowanych miejscach, ale również na szpalery, oraz do sadzenia w donicach na balkonach lub tarasach. Jest odporna na zanieczyszczeniach, na choroby oraz na silne mrozy. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, żyznych, lekko kwaśnych lub obojętnych. Na wiosnę należy przyciąć nisko pędy, gdyż kwitnie na pędach tegorocznych. Warto mieć tę odmianę w swoim ogrodzie gdyż cieszy oczy białymi kwiatami przez cały sezon a nie wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. 

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa 'Silver Dollar'

Hortensja bukietowa 'Silver Dollar'

Hydrangea paniculata 'Silver Dollar'   Nowa, obficie kwitnąca odmiana hortensji bukietowej, która swymi kwiatami rozjaśni każdy ogród. Dorasta do około 2 m wysokości i do 1,5 m średnicy. Jej pędy są bardzo sztywne, silne i wyprostowane, dzięki czemu nie uginają się pod ciężarem obfitych kwiatów. Hortensja zaczyna kwitnąć zwykle pod koniec lipca , a kwiaty zdobią ogród aż do października. Początkowo kwiaty mają kolor lekko ...