Hortensja bukietowa 'Ammarin'

Hortensja bukietowa 'Ammarin' Hydrangea paniculata 'Ammarin'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hydrangea paniculata 'Ammarin'


Piękna hortensja, która ze względu na niewielkie rozmiary nadaje się wspaniale do małych i średnich ogrodów, a nawet na terasy i balkony. Małe rozmiary nie przeszkadzają jednak sadzić ją również w większych ogrodach, gdzie może rosnąć w większych grupach i szpalerach. Dorasta zwykle do 1,5 m wysokości przyjmując ładny krzaczasty i rozłożysty pokrój. Jej największym atutem są kwiaty, które występują w bardzo obfitych kulistych lub owalno-kulistych kwiatostanach na końcach pędów. Kwitnienie rozpoczyna się dość wcześniej jak na hortensję bo już w lipcu. Kwiaty w lecie są białe, później poczynając od początku września stopniowo zmieniają kolor na jasnoróżowy, a w końcu ciemnoróżowy.

 

W kwiatostanach przeważają 4-płatkowe kwiaty płonne dlatego też wyglądają one tak obficie. Kwiaty na jesieni przebarwiają się intensywniej rosnąc na stanowiskach słonecznych, stąd też do uprawy tej rośliny zaleca się miejsca nasłonecznione. Jeśli chodzi o glebę to roślina ta może rosnąć na przeciętnej glebie ogrodowej, jednakże wówczas nigdy nie będzie kwitła tak obficie jak na ulubionej przez nią żyznej, lekko kwaśnej i wilgotnej glebie. Odmianę tę podobnie jak większość hortensji należy przyciąć na wiosnę o kilkanaście centymetrów, natomiast raz na kilka lar można dokonać cięcia odmładzającego. Dodatkowym atutem tej odmiany jest wysoka mrozoodporność, a co za tym idzie brak potrzeby okrywania jej na zimę. 

Napisz swoją recenzję

Hortensja bukietowa 'Ammarin'

Hortensja bukietowa 'Ammarin'

Hydrangea paniculata 'Ammarin' Piękna hortensja, która ze względu na niewielkie rozmiary nadaje się wspaniale do małych i średnich ogrodów, a nawet na terasy i balkony. Małe rozmiary nie przeszkadzają jednak sadzić ją również w większych ogrodach, gdzie może rosnąć w większych grupach i szpalerach. Dorasta zwykle do 1,5 m wysokości przyjmując ładny krzaczasty i rozłożysty pokrój. Jej największym atutem są kwiaty, które występują ...