Miłorząb dwuklapowy 'King of Dongting'

Miłorząb dwuklapowy 'King of Dongting' Ginkgo biloba 'King of Dongting'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ginkgo biloba 'King of Dongting'
Odmiana wprowadzona na rynek w 1985 r. przez holenderską szkółkę W. Bömera w Zundert. Charakteryzuje się silnym (jak na miłorząb) wzrostem i wyprostowanym, luźnym, regularnym, raczej wąskim pokrojem. Po 10 latach dorasta do 2,5-3 m wysokości, maksymalnie osiąga do 10 m wysokości i 6 m szerokości. Liście duże, ciemnozielone, przed jesiennym opadaniem przebarwiają się na żółtobrązowo. 'King of Dongting' jest odmianą żeńską, co oznacza, że wytwarza żeńskie kwiaty, a jeśli w okolicy rośnie osobnik męski, możliwe jest także owocowanie. Należy pamiętać, że ze względu na nieprzyjemny zapach rozkładających się po opadnięciu na ziemię mięsistych osnówek nasion, owocowanie raczej nie jest pożądane.
Odmiana polecana do ogrodów przydomowych i parków, głównie jako soliter. Młode rośliny czasem mogą być lekko uszkadzane przez mróz, po kilku latach zyskują wystarczającą mrozoodporność. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, w glebie żyznej, próchnicznej, średnio wilgotnej, ale znosi także gorsze warunki.

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'King of Dongting'

Miłorząb dwuklapowy 'King of Dongting'

Ginkgo biloba 'King of Dongting' Odmiana wprowadzona na rynek w 1985 r. przez holenderską szkółkę W. Bömera w Zundert. Charakteryzuje się silnym (jak na miłorząb) wzrostem i wyprostowanym, luźnym, regularnym, raczej wąskim pokrojem. Po 10 latach dorasta do 2,5-3 m wysokości, maksymalnie osiąga do 10 m wysokości i 6 m szerokości. Liście duże, ciemnozielone, przed jesiennym opadaniem przebarwiają się na żółtobrązowo. 'King of Dongting' jest ...