Kryptomeria japońska 'Giokumo'

Kryptomeria japońska 'Giokumo' Cryptomeria japonica 'Giokumo'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Nowa odmiana, wprowadzona w 2011 roku. Jest to niewielka roślina o pokroju stożkowym. Intensywnie rośnie przez 3-4 lata, do maksymalnej wysokości (ok. 1,5 m) dorasta po 20-30 latach.
Intensywnie zielone igły o długości ok. 1 cm , zakrzywione do wewnątrz, mięsiste, gęsto pokrywają elastyczne pędy. Cały krzew jest bardzo dobrze zagęszczony. Odgałęzienia niezdrewniałe, utrzymują się przez 3-4 lata, a następnie opadają. Zimą, zwłaszcza u egzemplarzy narażonych na działanie wiatru, igły zmieniają barwę na miedzianobrązową. Wartość dekoracyjną mają też utrzymujące się szyszki wielkości ok. 1,8 cm, w cynamonowym kolorze. Igły ‘Giokumo’ z wyglądu przypominają igły jałowca pospolitego, jednak w odróżnieniu od kłującego jałowca, pędy kryptomerii są miękkie i delikatne w dotyku.
Kryptomeria japońska ‘Giokumo’ jest łatwa w utrzymaniu, odporna na choroby i szkodniki. Najlepiej rośnie w glebach żyznych i wilgotnych, ale przepuszczalnych. Bardzo dobre efekty daje stosowanie ściółki organicznej oraz regularne podlewanie roślin, zwłaszcza pierwszym roku po posadzeniu, zanim korzenie dobrze przerosną podłoże. Starsze rośliny charakteryzują się mocnym systemem korzeniowym, który zapewnia roślinie dobre zaopatrzenie w wodę i składniki pokarmowe.
Odmiana jest umiarkowanie tolerancyjna na zasolenie gleby, posiada natomiast dużą tolerancję w stosunku do jej odczynu (pH 5-8). Wymaga stanowiska słonecznego i osłoniętego od wiatru. Jej mrozoodporność jest nieco niższa niż pozostałych kryptomerii (USDA 7: do -17,8oC), dlatego zimą może ulegać uszkodzeniom. Zwłaszcza na wschodzie kraju jest więc polecana raczej do upraw w pojemnikach, zimą wnoszonych do pomieszczeń.

Napisz swoją recenzję

Kryptomeria japońska 'Giokumo'

Kryptomeria japońska 'Giokumo'

Nowa odmiana, wprowadzona w 2011 roku. Jest to niewielka roślina o pokroju stożkowym. Intensywnie rośnie przez 3-4 lata, do maksymalnej wysokości (ok. 1,5 m) dorasta po 20-30 latach. Intensywnie zielone igły o długości ok. 1 cm , zakrzywione do wewnątrz, mięsiste, gęsto pokrywają elastyczne pędy. Cały krzew jest bardzo dobrze zagęszczony. Odgałęzienia niezdrewniałe, utrzymują się przez 3-4 lata, a następnie opadają. Zimą, zwłaszcza u ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »