Daglezja zielona 'Pendula Mika'

Daglezja zielona 'Pendula Mika' Pseudotsuga menziesii 'Pendula Mika'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 25-45cm

Pseudotsuga menziesii 'Pendula Mika'

Niespotykany rarytas botaniczny! Daglezja zielona o wszystkich pędach przewijających ku ziemi. Odmiana o polskim rodowodzie, została wyselekcjonowana w szkółkach Pana Mika pod koniec lat 90-tych. Od daglezji zielonej różni się tylko pędami przewisającymi w dół, tak samo jak gatunek posiada dość duże tempo wzrostu oraz piękne, żywo zielone igliwie.

 

Odmiana miewa problemy z wykształcaniem przewodnika, dobrze jest więc początkowo podwiązywać drzewo do palika. Najczęściej wykształca niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju kształty, które mogą przypominać sylwetki zwierząt, przygarbionych ludzi itp. Lubi stanowiska słoneczne, osłonięte od silnych wiatrów, dość żyzne i umiarkowanie wilgotne. Dobrze sprawuje się w polskich warunkach, nie podmarzają nawet bardzo małe egzemplarze.

 

W ogrodach bardzo ładnie prezentuje się w miejscach wyeksponowanych, na polanach, w ich centralnych miejscach lub na obrzeżach. Ze względu na niewielkie rozmiary jakie zajmuje ta odmiana można ją sadzić również w mniejszych ogrodach. Poza oczywistymi względami dekoracyjnymi warto posiadać tę daglezję również dlatego, że będzie stanowić jeden z ciekawszych punktów w każdej, nawet rozbudowanej kolekcji!

  • Pojemnik P11
  • Model Wys. 25-45cm

Napisz swoją recenzję

Daglezja zielona 'Pendula Mika'

Daglezja zielona 'Pendula Mika'

Pseudotsuga menziesii  'Pendula Mika' Niespotykany rarytas botaniczny! Daglezja zielona o wszystkich pędach przewijających ku ziemi. Odmiana o polskim rodowodzie, została wyselekcjonowana w szkółkach Pana Mika pod koniec lat 90-tych. Od daglezji zielonej różni się tylko pędami przewisającymi w dół, tak samo jak gatunek posiada dość duże tempo wzrostu oraz piękne, żywo zielone igliwie.   Odmiana miewa problemy z wykształcaniem ...