Budleja Lindleya

Budleja Lindleya Buddleja lindleyana

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Buddleja lindleyana (Fortune)

    Piękny liściasty krzew pochodząc z Chin. Wprowadzony do uprawy w 1843r przez Roberta Fortunea. Dorasta do 3m wysokości. Pędy lekko skrzydlate. Pokrój bardzo szeroki i rozłożysty. Liście ciemnozielone jajowate osiągające nawet 20cm długości. Największym atutem tej odmiany są piękne purpurowe kwiaty. Kwitnie przypada na przełomie czerwca i lipca. Krzew średnio mrozoodporny wytrzymuje temperaturę do -15C. Miejsce powinno być osłonięte od zimnych zimowych wiatrów. Gleba powinna być żyzna a miejsce słoneczne.

 

Napisz swoją recenzję

Budleja Lindleya

Budleja Lindleya

Buddleja lindleyana (Fortune)     Piękny liściasty krzew pochodząc z Chin. Wprowadzony do uprawy w 1843r przez Roberta Fortunea. Dorasta do 3m wysokości. Pędy lekko skrzydlate. Pokrój bardzo szeroki i rozłożysty. Liście ciemnozielone jajowate osiągające nawet 20cm długości. Największym atutem tej odmiany są piękne purpurowe kwiaty. Kwitnie przypada na przełomie czerwca i lipca. Krzew średnio mrozoodporny wytrzymuje temperaturę do -15C. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »