Sosna nadmorska podg. hamiltona

Sosna nadmorska podg. hamiltona Pinus pinaster ssp. hamiltonii

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus pinaster subsp. hamiltonii (Ten.) Villar
Pochodzące z Włoch, południowej Francji, Hiszpanii i Korsyki drzewo dorastające do 30 m wysokości, o koronie za młodu stożkowatej, później nieregularnej, luźnej. Pień często powyginany. Kora brązowoczerwona. Igły sztywne, ostre, o długości ok. 20 cm i grubości 2 mm, o kolorze szarozielonym. Szyszki podłużne, o długości 8-20 cm i szerokości 5-8 cm.
Rośnie przede wszystkim na terenach przybrzeżnych na podłożu wulkanicznym, jest spotykana do wysokości 800 m n.p.m. Strefa mrozoodporności USDA sosny nadmorskiej wynosi 8, co oznacza, że drzewa są uszkadzane przez temperatury niższe od 12 st. C, zatem gatunek nie nadaje się do uprawy w Polsce.

Napisz swoją recenzję

Sosna nadmorska podg. hamiltona

Sosna nadmorska podg. hamiltona

Pinus pinaster subsp. hamiltonii (Ten.) Villar Pochodzące z Włoch, południowej Francji, Hiszpanii i Korsyki drzewo dorastające do 30 m wysokości, o koronie za młodu stożkowatej, później nieregularnej, luźnej. Pień często powyginany. Kora brązowoczerwona. Igły sztywne, ostre, o długości ok. 20 cm i grubości 2 mm, o kolorze szarozielonym. Szyszki podłużne, o długości 8-20 cm i szerokości 5-8 cm. Rośnie przede wszystkim na terenach ...