Berberys (Berberis congestiflora)

Berberys (Berberis congestiflora) Berberis congestiflora

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Berberys (Berberis congestiflora )

 Jest to mała odmiana berberysa, w pełni mrozoodporna. Zielony krzew o pomarańczowych kwiatach pojawiających się na roślinie pod koniec wiosny. Dobrze rośnie w półcieniu i bezpośrednim słońcu. Woli miejsca suche, piaszczyste. Jest wysoko tolerancyjny na suszę. Kwiaty ułożone są w grona. Najlepiej rośnie w glebie o pH 5,5 do 7,5. Preferuje miejsca wapienne, piaski gliniaste. Osiąga około 2 metrów wysokości. Zajmuje około 1,2 metra szerokości. Wzrost jest powolny, wymienioną wysokość uzyskuje po około 15 latach. Liście mają kolor zielony, są eliptyczne, jajowate. Kwiaty emitują przyjemny zapach. Latem pojawiają się owoce, która mają kolor niebieski.

Zastosowanie: Żywopłoty, pojedyncze egzemplarze w ogrodzie, skalniaki.

Napisz swoją recenzję

Berberys (Berberis congestiflora)

Berberys (Berberis congestiflora)

Berberys (Berberis congestiflora )   Jest to mała odmiana berberysa, w pełni mrozoodporna. Zielony krzew o pomarańczowych kwiatach pojawiających się na roślinie pod koniec wiosny. Dobrze rośnie w półcieniu i bezpośrednim słońcu. Woli miejsca suche, piaszczyste. Jest wysoko tolerancyjny na suszę. Kwiaty ułożone są w grona. Najlepiej rośnie w glebie o pH 5,5 do 7,5. Preferuje miejsca wapienne, piaski gliniaste. Osiąga około 2 metrów ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »