Daglezja zielona 'Graceful Grace'

Daglezja zielona 'Graceful Grace' Pseudotsuga menziesii 'Graceful Grace'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P11; C2
  • Model Wys. 15 - 25 cm

Pseudotsuga menziesii 'Graceful Grace'

Przepiękna, nieprzewidywalna, unikatowa – trudno znaleźć słowa aby oddać piękno tej odmiany daglezji. Bez wątpienia jest to jedna z najciekawszych odmian, dostępnych w handlu ogrodniczym. Drzewo rośnie średnio silnie, pędy mają tendencję do silnego zwisania ku ziemi. Jednocześnie ‘Graceful Grace’ wyraźnie próbuje formować przewodnik – jeśli jej w tym pomożemy w młodości poprzez podwiązanie do palika, możemy uzyskać pionowo rosnące drzewo o bocznych gałęziach mniej lub bardziej pionowo zwisających ku ziemi. Nie prowadzona daglezja może formować kopulaste kształty, utrzymujące się przez ciąg sezonów, a z czasem zaczyna wykształcać przewodniki, najczęściej kilka. W tym wypadku korona zazwyczaj przybiera dość duże rozmiary i ciekawe, nieregularne kształty. Starsze drzewa niezależnie od prowadzenia również wykształcają zupełnie unikatowe pokroje – rosną pionowo przez szereg lat, by przewodnik nagle zaczął przewisać, a po trzech – czterech sezonach znów strzela pionowo w górę!

 

Rozmaite sylwetki, przypominające przygarbione postaci ludzkie czy zwierzęce, ogromne korkociągi – to tylko część form jakie może przyjmować. Najlepiej odmiana ta będzie rosła na glebach dość żyznych, umiarkowanie wilgotnych. Stanowiska powinny być słoneczne i ciepłe, osłonięte od wiatrów, które szczególnie zimą mogą spowodować obmrożenia pędów. Jest to idealna odmiana do sadzenia w większych ogrodach lub parkach, także w zieleni miejskiej. Pięknie wyglądają zarówno pojedyncze egzemplarze, ale również grupy nasadzane przy użyciu tej odmiany. Jest ona co prawda mało jeszcze znana i praktycznie niespotykana w kraju, ale możemy zapewnić, że nikt koło większego egzemplarza nie przejdzie obojętnie i bez zdumienia formą i pięknem tej daglezji.

  • Pojemnik P11; C2
  • Model Wys. 15 - 25 cm

Napisz swoją recenzję

Daglezja zielona 'Graceful Grace'

Daglezja zielona 'Graceful Grace'

Pseudotsuga menziesii  'Graceful Grace' Przepiękna, nieprzewidywalna, unikatowa – trudno znaleźć słowa aby oddać piękno tej odmiany daglezji. Bez wątpienia jest to jedna z najciekawszych odmian, dostępnych w handlu ogrodniczym. Drzewo rośnie średnio silnie, pędy mają tendencję do silnego zwisania ku ziemi. Jednocześnie ‘Graceful Grace’ wyraźnie próbuje formować przewodnik – jeśli jej w tym pomożemy w młodości poprzez podwiązanie do ...